Aday Memurlar Temel Eğitim Sınavlarına Girdi

22 Nisan 2016

Aday Memurlar Temel Eğitim Sınavlarına Girdi

Adıyaman Üniversitesi’nin çeşitli akademik ve idari birimlerinde görev yapan aday memurlar, aldıkları temel eğitimin akabinde sınava tabi tutuldu.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Laboratuarında düzenlenen sınava 26 memur katıldı ve sınav 100 dakika sürdü. Aday memurlara Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Genel Olarak Devlet Teşkilatı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, İnsan Hakları, Yazışma ve Dosyalama Usulleri, Gizlilik ve Gizliliğin Önemi, Devlet Malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri, Türkçe Dilbilgisi Kuralları, Halkla İlişkiler, Haberleşme, Milli Güvenlik Bilgisi ve İnsan Hakları konularında toplam 100 soru soruldu. Aday memurlar temel eğitim sınavının ardından hazırlayıcı eğitim programı’na katılacak.

Hazırlayıcı eğitim programında ise 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, Sicil ve Disiplin Yönetmeliği, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu-Dilekçe Hakkının Kullanılması, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 4734 sayılı kamu ihale kanunu, diksiyon eğitimi, toplam kalite yönetimi, tahakkuk işlemleri ve taşınır işlemleri konularında eğitim verilecek.

Hazırlayıcı eğitim programı sonunda hazırlayıcı eğitim sınavı yapılacak. Temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim sınavını başarıyla tamamlayan memurlar asil memur olmaya hak kazanacak.

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,