Adıyaman’da Gazeteciler Dövizlerini Bozdurdu

08 Aralık 2016

Küresel güçlerin Türkiye’ye yönelik gerçekleştirdiği ekonomik baskıyı bertaraf etmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrıya toplumun her kesiminden destek geliyor. Çeşitli kampanyalar düzenleyerek vatandaşların Dolar bozdurmasını destekleyen esnafın yanında, her kesimden bu çağrıya destek geldi.
Adıyaman’da son olarak Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve yönetim kurulu üyeleri bu çağrıya dövizlerini bozdurarak destek verdi. Adıyaman’daki gazeteciler yaklaşık 10 bin Avro ve Doları bozdurdu.
Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bizde cemiyet olarak kampanyaya katıldık. Arkadaşlarımız birikintilerini Türk Lirası’na ve altına çevirdiler. Gün milli seferberlik günüdür. 15 Temmuzda tankla topla yapamadıklarını bugün ekonomik baskılarla yapmaya çalıştıkları ortadadır. Bu da ters tepecektir. Cumhurbaşkanımız asla asla yalnız değildir. Ülkesi için Adıyaman’dan gelen sese herkes kulak versin. Adıyaman’daki iş adamlarını da aynı kampanyaya davet ediyoruz. Kefenin cebi yok. Milli duruş sergilesinler. Milli duruş demek, dövizi liraya, altına çevirmektir. Ülkemiz için, çoluk çocuğumuz için somut adımlar atılması gerekir” dedi.

İHA