Adıyaman’da Gönüllü Kan Bağışçılarına Madalyaları Verildi

16 Haziran 2016

Adıyaman'da Gönüllü Kan Bağışçılarına Madalyaları Verildi

Kızılay’ın 148. kuruluş yıldönümünü ve 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü nedeniyle madalya töreni düzenlendi. Adıyaman Kızılay Şubesi’nde düzenlenen etkinlikte madalya hak eden gönüllü kan bağışçılarına madalyaları verildi.
Madalya töreninde konuşan Kızılay Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık, “Kan bağışına ihtiyaç duyan insanlara hiç düşünmeden kim olduklarını sormadan tamamen iyilik adına düzenli olarak kan bağışında bulunan siz değerli bağışçılarımıza madalyalarını sunmak için buradayız. 10 ve üzeri kan bağışında bulunan bir bağışçı bronz madalya, 25 ve üzeri kan bağışında bulunanlar gümüş madalya, 35 ve üzeri kan bağışında bulunanlar altın madalya, 45 ve üzeri kan bağışında bulunanlar ise plaket kazanmayı hak etmiş bulunmaktadır. İlimiz genelinde 203 bronz madalya, 5 gümüş madalya, 1 adet plaket almayı hak etmiş değerli bağışçılarımıza ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Türk Kızılayı, ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak için 1957 yılında çıktığı kan yolculuğunda, gönüllü kan bağışçılarının sayesinde hedefine koşar adım ilerliyor. 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Gününde, en kutsal bağış olan kanlarını Türk Kızılayı’na emanet eden bağışçılarımız, teşekkürün en büyüğünü hak ediyor.
Türk Kızılayı, kuruluşundan itibaren gerçek gücünü, yüce insani değerler doğrultusunda yardım ellerini ihtiyaç sahiplerine uzatan bağışçılarından almıştır. Hiçbir karşılık beklemeksizin Kızılay’a emanet edilen en kutsal bağış, bir hastanın ya da yaralının hayata tutunmasını sağlayan kandır.
Ülkemizde kan hizmetlerinin kurulup gelişmesi görevini 1957 yılında üstlenen ve bugün gelinen noktada, ülkemizin kan ihtiyacının tamamını gönüllü ve güvenli bağışçılardan karşılamak için büyük gayret sarf eden Türk Kızılayı, bu hedefine yardımseverlerin desteğiyle çok kısa bir sürede ulaşacaktır.
Türk Kızılayı ailesi olarak, kan bağışçılarımızın günlerini kutluyor, gönüllü bağışları ile sağlıklarına kavuşturdukları ihtiyaç sahipleri adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından 57 defa kan bağışında bulunan ve plaketi hak eden Uğur Serdal Olğar başta olmak üzere diğer bağışçılar madalyalarını aldı.