Adıyaman İyilikder Kitap Sergisi Büyük İlgi Görüyor

30 Haziran 2016

Adıyaman İyilikder Kitap Sergisi Büyük İlgi Görüyor

                                                   /wp-content/uploads/2016/06/adiyaman-iyilikder-kitap-sergisi-buyuk-ilgi-goruyor-h14321-im-1.png
İYİLİKDER, kitap sergisinde sergilenen kitapları satarak “Su Kesik” projesi kapsamında kitap gelirini Afrika’ya yolluyor. Afrika’da açlık ve yokluk içerisinde olan ailelere elde edilen gelir ile süt keçisi satın alınıyor. Süt keçisiyle birlikte ailelere bir nebzede olsa katkı sağlanması amaçlanıyor.

İYİLİKDER Gönüllüsü Mustafa Kirişçi,Afrika’da yaşayan ailelerin açlık ve yokluk içerisinde olduğunu ifade ederek kitap satışlarından elde edilen gelirin tamamının hayır işlerinde kullanıldığını söyledi. Mustafa Kirişçi, “ Burada biz kitap satışı yapıyoruz. Kitapların geliri tamamıyla hayır işlerine gidiyor.Kitaplarda elde ettiğimiz geliri “Su Kesik” projesi kapsamında Afrika’ya gönderiyoruz.Şimdi Afrika’da gerçekten çok büyük sıkıntılar var.Açlık, yokluk ve sefalet var.Bizde İYİLİKDER olarak orada “su kesik” projesini geliştirdik.Şimdi orada topraklar çok sıkıntılı. Tarım yapılamıyor, susuzluk çok ileri seviyede.
İnsanlar tarımla geçinemiyorlar.Hayvancılıkla geçimini sağlıyorlar.Burada da özellikle süt kesilen bir hayvan ön plana çıkıyor.Bir ailenin yaklaşık 3 süt keçisi karşılayabiliyor.İşte bizde burada kitaplardan elde ettiğimiz geliri süt keçisi olarak Afrika’ya gönderiyoruz.Geçen yıl Ramazan Ayı kapsamında yaklaşık 125 süt keçisini Afrika gönderdik.Nijerya’ya gönderdik.Buda yaklaşık 75 ailenin kurtuluşu anlamına geliyor. İşte bu yılda açıldığından beri buradayız.Etkinliği yapıyoruz, şükürler olsun elhamdülillah bir ilgi var.Halk teveccüh gösteriyor.Gerçekten de güzel bir ilgi var.İnşallah Ramazanın sonuna kadar burada olacağız ve bu etkinliğimize devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki Ramazan’da dabu etkinliği yapacağız.Tabi İYİLİKDER iyilik üzerine kurulmuş bir kuruluş.İyiliğin devam etmesi gerekiyor.İyiliğin dünya üzerine hakim olması gerekiyor. Biz şuna inanıyoruz.İyiler ne kadar etkili olurlarsa, dünyada iyilik o kadar çoğalacak,Kötülük azalacak.Bu anlamda bizde Adıyaman İYİLİKDER olarak buradayız. Bufaaliyeti yürütmeye çalışıyoruz.İnşallah Rabilalemin bu işimizi, bu etkinliğimizi inşallah bereketli kılsın.Bütün insanımızı Adıyaman’ımızı, Malatya’yı diğer tüm çevre illeri bu etkinliğimize davet ediyoruz. Dediğim gibi çok güzel bir etkinlik yani insanlar hem kitap okuyorlar, hem kitaplarını alıyorlar, hem de kitap üzerinden iyilik yapmış oluyorlar. İnsanlara yardım götürmüş oluyorlar.Bu anlamda çok bereketli etkinlik.Bu anlamda tekrar bütün Adıyaman’ı bütün Malatya’yı ve bütün çevre illeri insanımızı iyilik yapmaya iyilikte bulunmaya davet ediyoruz.” Dedi.

Kitap sergisini çok anlamlı bulan Adıyamanlı vatandaşlardan Yunus Işık, “İYİLİKDER’inyapmış olduğu etkinliğin tüm müslüman kuruluşlara örnek olmasını diliyorum. Proje çok güzel. Anlamlı, manidar bir proje.İYİLİKDER’in yaptığı bu proje aslında bütün Müslümanlara ve iyilik üzerine çalışan tüm derneklere örnek olacak bir proje.Bakın bir farkındalıkoluşturuyorlar.Hem kitaba ilgi gösterirsin hem de kitap üzerinden Afrika’da ki mazlum mustazaf halklara bir yardım çabasında oluyorsun.Güzel bir proje, inşallah bütün iyilik üzerine çalışan dernekler bu tür projeleri geliştirirler. İYİLİKDER  bu konuda öncü oldu.Allah yolarını açık etsin, inşallah güzel şeyler olur.” Dedi.