Adıyaman’da On Binler Demokrasi Nöbetini Bırakmıyor

21 Temmuz 2016

Adıyaman’da On Binler Demokrasi Nöbetini Bırakmıyor

Adıyamanlılar Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Evlerinize dönün” çağrısı yapılana kadar Hükümet Meydanını boş bırakmıyor.
Adıyaman Valisi Abdullah Erin, demokrasiye darbe girişiminin dördüncü gününde Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, siyasi parti başkanları, STK başkanları ve Hükümet Konağı bahçesini hınca hınç dolduran vatandaşlarla birlikte el ele vererek meydanları boş bırakmadı.
Hükümet Konağı önünde kurulan platformdan mehter marşlarının yanı sıra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce okuduğu şiirler meydandaki vatandaşlara dinletiliyor.
Dört gündür Hükümet Konağı Meydanı’nda ayrılmayan 7’den 70’e Adıyamanlı vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları’yla demokrasi nöbetini coşkuyla ve kararlılıkla sürdürüyor.
Akşam saatlerinde Hükümet Konağı Meydanı’nda toplanan on binlerce Adıyamanlı demokrasiye darbe girişiminde bulunan hainleri lanetleyip, tekbirler getirerek, Türk Bayrakları ile birlik ve beraberlik içinde olduklarını ifade ettiler.