Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Adıyaman Temasları

12 Haziran 2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ile yaptığı toplantı sonrasında Adıyaman Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, daha sonra Adıyaman Ulu Camii’nde namaz kıldıktan sonra esnafı ziyaret etti. Esnaf ile sohbet eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş daha sonra, Türkiye Petrolleri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Gençlik Buluşması’ toplantısında gençlere hitap etti. Gençlere 16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gençlere verilen öneme vurgu yaptı.

Kurtulmuş, gençlere cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili sunum yaparak, “Türkiye vesayetçi yapıdan çok çekti. Recep Tayyip Erdoğan’ın millet tarafından seçildiği tarih, vesayetçi sistemin yıkılmaya başladığı tarihtir. Öyle ikide bir aklına esenler darbe yapamayacaklar Allah’ın izniyle. Türkiye’de sözde kararda milletin olacak.

Geçmiş dönemlerde Başbakanlar ile Cumhurbaşkanları arasında çok kavgalar oldu. İlk sefer Türkiye’de bu seçimlerin davetsiz misafirleri var. Gazetelerde Türkçe manşet atıyorlar. Allah’a çok şükür artık onlara da Türkçe öğretiyoruz. Hiç pervasızca bu manşetleri atabiliyor. Açıktan ‘hayır’ cephesine destek veriyorlar. Avrupa darbecilerle iş birliği yapıyor.

Bütün bunlar Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyorlar. Avrupa’nın terbiye sahasında tek ayaküstünde bekleyen Türkiye istiyorlar. Pervasızca, açıktan, izansızca hayır cephesine destek veriyorlar. Ne yapsanız boş. Biz oradaki kardeşlerimizle kalpten kalbe haberleşir onlarında ‘evet’ oyu vermesini sağlarız. Allah’ın izniyle bu millet 16 Nisanda oynanan bu oyunları bozacak” dedi.

Numan Kurtulmuş konuşmasının devamında, “CHP uzun yıllar iktidarda değil, bu haliyle devam ederse uzun yıllar iktidar olacağa benzemiyor. Milletvekilliği sayısı 550’den 600’e çıkıyor. Bu seçmen temsilini arttırmak içindir. Seçilme yaşının 18’e indirilmesini niye kabul edemiyorlar bunu anlamıyorum. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimiz kendilerine güvenmeyenlere güzel bir cevap vereceğine de güveniyoruz” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise, “Gençlerimize güveniyoruz. Gençlerin yönetimde yer alması bizim için olmazsa olmazdır. Gençliğin yönetimde yer almasından kimlerin rahatsız olduğu çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bu gençlik kendisine güvenmeyenlere 16 Nisan’da gereken dersi verecektir” dedi.

İHA

Son Güncelleme: 24.03.2017 11:27

Anahtar Kelimeler:
, ,