Nemrut Dağı Figürlerine Yoğun İlgi

31 Mayıs 2016

Nemrut Dağı Figürlerine Yoğun İlgi

Kahta Halk Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yıl sonu sergisine Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta İlçe Jandarma Komutanı Serdar Kayacan, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ramazan Güllü, kurum amirleri, kursiyer öğretmenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Sergi Halk Eğitim Müdürlüğü’nün folklor ekibinin oynadığı halk oyunları ve davul gösterisi ile başladı. Sergide yıl boyunca kursiyerlerin yapmış olduğu ürünler sergilendi. Sergide ki ürünleri yakından inceleyen Kaymakam Gazi Kaya, kursiyerlerden bilgi aldı.
Sosyal ve kültürel içerikli, toplumun kültür seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlenen sergi vatandaşlardan büyük takdir aldı. Düzenlenen sergide en çok ilgiyi Nemrut Dağı minyatürü gördü.
Serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Kahta İlçe Halk Eğitim Müdürü Ramazan Güllü, “Halk Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen sergimiz bütün branşlarda açıldı. Branşlarımızın içerisinde el sanatları, resim sanatları, hasta bakım hizmetleri, kuaförlük, heykel, yiyecek ve içecek hizmetleri ile spor kursları gibi kurslarımız sergimiz de yerini aldı. Sergimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,