Servisi Beğenmedi Garsonu Gözünden Etti

08 Aralık 2016

Ramazan ayında girdiği bir lokantada çorba isteyen H.A. adlı şahıs, yapılan servisi beğenmedi. Şef garson Kemal Akça’yı çağırarak tartışan şahıs daha sonra lokantadan ayrıldı. Aradan 6 ay geçtikten sonra Atatürk Bulvarı üzerinde H.A. ile karşılaşan Kemal Akça, şahsa elini uzattı. H.A. isimli şahıs Kemal Akça’ya elini uzattı ancak diğer eliyle cebinden bıçak çıkartarak sallamaya başladı. Kemal Akça göğsüne 2, gözüne 2, kafasına 1 bıçak darbesi aldı. Çevredeki vatandaşların kavgayı ayırması ile ölümden dönen Kemal Akça yere yığıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralıyı hastaneye kaldırırken, olayın şüphelisi hızlıca olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan olay güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Yaralı vatandaş Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Kemal Akça’nın sol gözü kör oldu. Bir gözünü kaybettiği için üzülen Kemal Akça, kendisini bıçaklayan şahsın yakalanamadığını öğrenince üzüntüsü ikiye katlandı.
Ortada hiçbir husumet yokken, sevisi beğenmediği için kendisini 6 ay sonra bıçaklayan şahsın yakalanmasını ve hukuk önünde cezalandırılmasını isteyen Kemal Akça, kaybettiği gözünün hesabını vermesini istiyor. Başından geçenleri anlatan Kemal Akça, “Ramazan ayında otelde kalan müşteri çorba içmek için lokantaya gelmişti. Garson arkadaşlara müşteri ile ilgilenmelerini söyledim. Daha sonra müşteri beni çağırdı. Masama niye bakmıyorsunuz diye tartışma yaşadık. O tartışma kapandı ve lokantadan ayrıldı. Ta ki 6 ay sonra yani 1 hafta önce minibüsten indim lokantaya giderken şahısla karşılaştık. Ben elimi uzattım. O elimi tuttu. Diğer eliyle cebimden bıçak çıkartarak iki defa salladı. O arada araya vatandaşlar girdi. Hiç beklemediğim anca iki tane gözüme salladı. Araya giren insanlar olmasıydı beni öldürebilirdi. Yemek servisini beğenmeyen müşteri benim bir gözümü kör etti” dedi.

İHA