Tut İlçesinde Eğitime Bir Yatırım Daha

23 Nisan 2016

Tut İlçesinde Eğitime Bir Yatırım Daha

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Tut ilçesine bağlı Yaylımlı Köyüne giderek yapılması planlanan 8 derslikli okul alanında incelemelerde bulundu. Yapılacak okul projesi hakkında Tut Kaymakamı Mehmet Aksu ile Milli Eğitim Yöneticilerinden bilgi aldı.
Adıyaman’da sosyal sorumluluk çerçevesinde yaptığı katkılarla birçok alanda hayırlara vesile olan Yıldırım Vakfı Başkanı Abuzer Yıldırım’a teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, “Tut ilçemize bağlı Yaylımlı köyünde eğitim alanında önemli bir eksiği daha gideriyoruz.
Hayırsever Abuzer Yıldırım tarafından Yaylımlı köyümüze 8 derslikli bir okul yapılacak.
Geçmişten bugüne kadar ilimizde eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel alanlarda toplumun ihtiyaç duyduğu kapsamlarda yaptığı katkılardan dolayı Yıldırım Vakfı Başkanı Abuzer Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Eğitim ve okul için yapılan bütün yatırımlar geleceğe yapılan yatırımlardır. Daha eğitimli bir toplum ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına hayırseverimizin yaptıracağı bu okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Yapılacak okulun Yaylımlı Köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet daha sonra Yaylımlı Şehit Onur Boztemir İlk ve Ortaokuluna geçerek öğrencileri sınıflarında ziyaret edip sohbet etti.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,