Uyuşturucu Tacirleri Gazetecilere Saldırdı

12 Mayıs 2017

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan ve nakleden şahıslara yönelik Adıyaman merkez Mara, İmamağa, Bahçelievler, Sümerevler, Mehmet Akif, Türkiye Petrolleri, Esentepe ve Malazgirt mahallelerinde geçtiğimiz gün eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda Umut A., Mahmut C., Sedat S., Mehmet Salih K., Ramazan A., Tugay U., Oğuzhan Y., Murat D., Şahin D. ve Ferdi T. evlerinde yapılan baskın sonucunda gözaltına alındı. 10 şahsın ikametlerinde ve üzerlerinde 26 paket halinde 151 gram eroin, 20 paket halinde 149 gram kubar esrar, 33 adet extacy hap ve 18 paket 10 gram sentetik kannabiıonid (bonzai) maddeleri ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınırken gözaltına alınan 10 şahıs Adıyaman Adliyesine sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslar kendilerini görüntüleyen gazetecilere tekmelerle saldırırken şahıslardan Sedat S. ve Mahmut Ç.’nin tutuklandığı, diğer 8 şahsın ise adliyede işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İHA