Balkondan atılan yaşlı adam öldü – Malatya Haber Ajansı

16 Ekim 2013

 Balkondan atılan annelerinden gelecek iyi haberi bekleyen acılı evlatlar, faillerin yakalanmasını istiyor.Kuyucak’ın Başaran beldesinde meydana gelen olayda 8 çocuk babası emekli İbrahim Kurtoğlu (93), sabaha karşı saat 03.00 sıralarında çalan kapıyı açınca kapıdaki 2 kişi tarafından darp edilmişti.

Kurtoğlu ile birlikte gürültüye uyanan eşi Emine Kurtoğlu’nu (75) da darp eden şüpheliler, yaşlı adamı ve eşini 3 metre yükseklikteki balkondan aşağıya atmıştı. Yaşlı adam olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Nazilli’deki ilk tedavisinin ardından Aydın’a sevk edilmişti. Aynı beldenin diğer bir mahallesinde yaşayan çiftin oğulları Mehmet Kurtoğlu, sabah erken saatlerde tarlasını sulamaya gittiğini ve komşusu Atalay Aydemir’in kendisini arayarak anne ve babasının düştüğünü söylediğini belirtti.

Babasının evine geldiğinde toplanan kalabalık kendisine başsağlığı dileyince büyük bir şok yaşadığını ifade eden Kurtoğlu, “Evin bahçesine girdiğimde babamı ve annemi ayrı ayrı yerlerde yatarken gördüm. Annem acıdan kıvranıyordu. Anneme sorduğumda sabaha karşı eve 2 kişinin geldiğini ve çalan kapıyı babamın açtığını söyledi. Bir anda anne ve babamı darp etmeye başlamışlar. Önce babamı ve daha sonra da annemi kaldırıp balkondan aşağıya atmışlar. Çok şükür annem asma ağacının üzerine düştüğü için yaralı olarak kurtuldu. Nazilli’ye, ardından Aydın’a sevk edildi. Birazdan yeniden ameliyata alınacak. Çok üzgünüz. Faillerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz” dedi.

Beldenin giriş çıkışında bulunan kamera kayıtlarının incelemeye alındığını söyleyen Kurtoğlu’nun diğer oğlu Yusuf Kurtoğlu da, “Babamın evine geçen ay gelen 3 bohçacı zorla 50 TL’ye bir nevresim takımı satmışlar. Babam, anneme ‘Çık yukardan 50 TL para al gel’ deyince, peşinden giden bohçacılardan birisi annem 50 TL’yi aldıktan sonra dalgınlığından faydalanıp kalan parayı bulunduğu yerden çalmış. Bu olayın da bununla bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Babamın evine giren kişiler, emekli maaşından biriken çok para bulacaklarını ummuş olabilirler” diye konuştu.Beldede daha önce de benzer eve girme olaylarının yaşandığını kaydeden Kurtoğlu, “Beldemizde benzer olaylar olmuştu. Ancak korktukları için kimse çıkıp bir şey demedi. Kimsenin korkmasına gerek yok. Bunu yapanlar insan olmaz. Bunlar hayvan. 3 metre yükseklikten yaşlı bir adam atılmaz. Yapanların en kısa sürede yakalanarak, cezalarını çekmelerini ümit ediyoruz” dedi.

Öte yandan Aydın Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Emine Kurtoğlu’nun kaburgalarında kırık olduğu ve yeniden ameliyata alındığı öğrenildi. Otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilen İbrahim Kurtoğlu’nun cenazesinin ise yarın ikindi namazına müteakip Başaran beldesinde toprağa verileceği bildirildi.