Anneyi Şoke Eden Cümle: ‘Kızını Öldürdüm’ – Malatya Haber Ajansı

25 Mart 2015

 Antalya’da erkek arkadaşı tarafından öldürülen genç kızın daha önce de aynı kişi tarafından iki kez darp edildiği için polise şikayetçi olduğu belirtildi. Polisin ise olaya geç müdahale etmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’nde yaklaşık bir yıldır birlikte yaşadığı erkek arkadaşı Lokman Barış Ç. tarafından silahla vurularak öldürülen 21 yaşındaki Deniz Aktaş’ın 13 Mayıs 2014 tarihinde Fatih Polis Merkezi’ne giderek, Lokman Barış Ç. tarafından darp edildiği yönünde başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Aktaş, polis ekiplerince hastaneye götürülerek darp raporu aldığı, Aktaş’ın başvurusu üzerine Lokman Barış Ç. hakkında “Kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit ve hakaret” suçlarından işlem yapıldığı belirtildi. Olayın ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şahıs hakkında evden uzaklaştırma kararı verildiği ve olaydan kısa bir süre sonra Aktaş’ın şikayetinden vazgeçmesi üzerine uzaklaştırma kararının kaldırıldığı öğrenildi.

İKİNCİ ŞİKAYETİNDEN DE VAZGEÇMİŞ


Olaydan yaklaşık bir buçuk ay sonra Deniz Aktaş’ın, yeniden aynı polis merkezine giderek Lokman Barış Ç.’nin kendisini darp ettiği yönünde şikayetini yenilediği, şahıs hakkında yine aynı suçlardan işlem yapıldığı ancak Deniz Aktaş’ın bir gün sonra polis merkezine gelerek şikayetinden vazgeçmesi üzerine evden uzaklaştırma kararı alınamadığı bildirildi.

EMNİYETİN OLAY KAYITLARI


Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise cinayetin polis ekipleri binanın önüne geldiği sırada işlendiği bildirildi. İlk ihbarın saat dün sabah saat 05.17’de “Bir evden aşırı derecede gürültü çıkıyor” şeklinde geldiği belirtilen açıklamada, saat 05.21’de aynı bölgeden gelen ikinci ihbarın ardından haber merkezinin 05.22’de eve iki ekip yönlendirdiği kaydedildi. Ekiplerin saat 05.27’de binaya ulaştığı ifade edilen açıklamada, “05.32’de ekipler binanın kapısının açılmadığı, ihbarcının binanın giriş kapısını açması gerektiği yönünde haber merkezine uyarıda bulunuyor. 05.43’te ihbarı yapan komşular, binanın dış kapısını açıyor. Tam bu sırada polis ekipleri 3 el silah sesi duyuyor.

İhbarın yapıldığı kata çıkıyorlar ancak kapı açılmıyor” denildi. Bunun üzerine içeride silahlı şahısların olduğu düşünülerek özel harekat rehine kurtarma timinin olay yerine sevk edildiğinin belirtildiği açıklamada, “Şahıs, kapıda bekleyen polislere silahlı olduğunu ve intihar edeceğini bildiriyor. Polis ekipleri şahsı kapıdan ikna etmeye çalışıyor. Özel harekat polisleri bir süre sonra eve gelerek operasyona başladığı sırada zanlı teslim oluyor. Olayda bazı basın yayın organlarında ifade edildiği gibi ekiplerimizin olay yerine geç intikal etmesi ya da olaya geç müdahale edilmesi söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYA KISKANÇLIĞI


Öte yandan zanlının polisteki ifadesinde, cinayeti kız arkadaşının sosyal medya hesabındaki arkadaşlık listesi ve fotoğraflarını beğenen kişileri kıskandığı için gerçekleştirdiğini söylediği belirtildi. Zanlının ifadesinde, “Kız arkadaşımla bu nedenle çok tartışıyorduk. Artık buna bir son verilmesi gerektiğini düşündüm. Binaya polis araçlarının yaklaştığını görünce öldürmeye karar verdim. Daha önce hakkımda verilen uzaklaştırma kararı aklıma geldi. Yine aynı şeyi yaşamak istemiyordum. Onu ve kendimi öldürerek her şeye son vermek istedim” dediği bildirildi.

DENİZ’İN ANNESİNİ ARAMIŞ


Zanlının, olayın ardından Deniz Aktaş’ın annesi Figen Yetişkin’i aradığı, “Kızını öldürdüm. Haberin olsun. Her şey sona erdi” dediği ifade edildi.

İNTİHARDAN KIZI VAZGEÇİRMİŞ


Zanlının daha sonra vedalaşmak için kızı P.S.Ç.’yi aradığı ancak kızının babasını intihardan vazgeçirdiği belirtildi.
Lokman Barış Ç., dün Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’ndeki evde birlikte yaşadığı Deniz Aktaş ile tartışmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kız arkadaşını kafasından ve kalbinden 3 kurşun ile vurarak öldürmüştü.