Yahudiler, “Kutsal Mekân” Bile Demeden Müslümanlara Hakaret Ediyor – Malatya Haber Ajansı

25 Temmuz 2021

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Mescid-i Aksa’da sabah namazı kılmak isteyen bir grup Türk’ün içerisinde bulunan 4 Malatyalı, İsrail askerleri tarafından darp edilmişti.

 

İsrail polisi, “Kudüs Günü” nedeniyle Mescid-i Aksa’ya gelen Müslümanların sabah namazında içeriye girmesine izin vermedi. Gerekçe olarak da, 50 yaş altında olanların sabah namazında içeriye girmesine izin verilmemesini gösterdiler.

 

Olaya tepki gösterdiği için darp edilen Nuh Boyraz, Ayhan Atalay, ismi belirlenemeyen bir bayan ve Halil İbrahim Uzun, Malatya’ya döndü. Mescid-i Aksa’da Müslümanların yaşadığı zulüm, acı ve hakaretleri an be an kameralarıyla kaydeden Nuh Boyraz ve Ayhan Atalay, yaşanan acıyı tüm Müslümanların görmesi için haber merkezimize ulaştırdı.

 

Müslüman Türkler, Mescid-i Aksa’da sabah namazı kılmak için Bab Hutta kapısından içeri girmek istiyorlar. Ancak her kapıda nöbet tutan İsrail askerleri, 50 yaşın altında olduklarını gerekçe göstererek, grubu içeri almak istemiyor.

 

Malatyalı grup, bunun üzerine, kendilerinin Filistinli değil, Türk olduklarını söylüyor ve amaçlarının sadece namaz kılıp çıkmak olduğunu anlatıp ikna etmeye çalışıyor.

 

Onca yoldan gelerek ibadet etmek isteyen Türkler Mescid-i Aksa’ya giremeyince, kapı önünde namaz kılıyor.

 

Onlar ağlayarak namaz kılarken, Yahudi askerleri de alay eden ifadelerle onları izliyor.

 

Namazdan sonra, Yahudi bir grup gencin güvenlik koridoru ile ibadethaneye alındığını gören gruptakiler, bu kez itiraz ediyor.

 

Bu sırada içeri girmekte olan Yahudi gençlerin Türklere yaptığı saygısız ve alay eden hareketler, Müslümanları kışkırtmak için nasıl aşağılayıcı davranıldığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Türklerin itirazları üzerine olaylar başlıyor. İsrail askerleri, Malatyalı grubun üzerine gidiyor ve kimi zaman jopla, kimi zaman tekme tokatla kadın, erkek demeden darp etmeye başlıyorlar.

 

Bir süre sonra, Müslümanların üzerine göz yaşartıcı bomba atılıyor.

 

İşte, Bab Hautta kapısında darp ve Müslümanlara hakaret anının görüntüleri…

 

Burada da İbrahim Uzun’un Yahudiler tarafından nasıl tartaklanıp copla darp edildiğini görüyorsunuz…

 

Aslanıda bu olaylar, Filistin’de gündelik yaşamın bir parçası. Artık gayet sıradan hale gelmiş. İsrail askerleri ve Yahudiler, ziyaret amacıyla gelen Müslüman Türklere bunları yapıyor. Filistinli Müslüman halka neler yaparlar, hakaret ve eziyetleri ne boyutlara varır, gerisini siz düşünün…