FETÖ, FBI Merkezinde

13 Şubat 2017

 ABD Başkanı Donald Trump‘un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon sonrası Beyaz Saray’ın harekete geçmesi Pensilvanya’daki  ininde diken üstünde oturan terör örgütünün elebaşını korkuttu. Obama döneminde CIA’ın kanatları altında olan FETÖ, Trump’ın göreve gelmesi ile birlikte teröre karşı politikaların sertleşmesi ve bu bağlamda CIA Direktörü’nün değişmesi üzerine yeni taktiklere başladı. Akşam’dan Yavuz Atalay’ın haberine göre; CIA Direktörü Mike Pompeo’nun Türkiye’ye gitmesinin ardından harekete geçen FETÖ üyeleri, FBI’daki üst düzey bir isimle bir araya geldi.

AJANLARLA BİR ARAYA GELDİLER

Toplantı, 5 kişi ile FBI binasında gerçekleştirildi. Beş isimden biri FBI üst düzey yetkilisi, diğeri ise FBI ajanı. Kalan üç isimden birinin kim olduğu tespit edilemezken, diğer iki ismin Faruk Taban ve Mahmut Yeter isimli üst düzey FETÖ üyeleri olduğu öğrenildi. FBI binasında gerçekleşen toplantının konusu, FETÖ okulları ve FBI’ın Gülen’e bakışı oldu. Yeni açılacak okullar için, CIA ile olan politikayı adeta FBI’a da sunan FETÖ üyelerinin, FBI’a, “Okullarımız emrinizdedir” dediği öğrenildi. Gülen’e yönelik olası soruşturmaların önünü kesmek için hamle yapan imamlar FBI yetkililerine çeşitli vaatlerde bulunduğu öğrenildi.

Görüşme 50 dk sürdü

FBI’ın Washington’daki ofisinde cuma günü, saat 14.00’da (TSİ 22.00) gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 50 dakika sürdü. FETÖ üyeleri FBI binasına görüntü alınamayacak bölgeden giriş yaptırıldı.

CLİNTON‘A 2 MİLYON DOLAR

FETÖ, Hillary Clinton’ın seçim kampanyasına 2 milyon dolar yatırdı. Firari Adil Öksüz ABD’deki 2 şirket üzerinden Clinton Vakfı’na 13 bin dolar bağış yaptı. Faruk Taban da, Clinton’a destek ziyareti yapmıştı.

Star

Son Güncelleme: 13.02.2017 15:29

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,