Fransız Polisinden Dev Operasyon

19 Kasım 2015

Fransız Polisinden Dev Operasyon

Fransız polisi Paris’in Kuzeyindeki ST. Denis Bölgesinde operasyon düzenliyor. Fransız polisi tarafından kuşatılan bölgeden silah sesleri duyulurken, yaralı polislerin de olduğu ifade ediliyor. Fransız Medyası operasyonda 3 teröristin öldürüldüğünü, 3’ünün de gözaltına alındığını belirtti.

”SOKAĞA ÇIKMAYIN” ANONSU

Operasyon Türkiye saati ile sabah 05:45 sularında başladı. Binlerce polisinin sevkedildiği bölgede, halka sokağa çıkmamaları yönünde anons yapılıyor.

UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİLİYORDU

Operasyon yapılan bölgede geçtiğimiz günlerde bir hücre evi ortaya çıkarılmıştı. Edinilen bilgilere göre operasyon yapılan şahısların polis tarafından uzun zamandan beri takip edildiği yönünde..4 POLİS YARALI, 1 ÖLÜ VAR

Çatışmalarda 4 polisin yaralandığı söyleniyor. Çatışma bölgesinden geçen bir vatandaşın da vurularak hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

PARİS KATLİAMININ PLANLAYICISI

Operasyonda Paris katliamının planlayıcısı olduğu belirtilen firari zanlı Abdulhamit Ebayud’a yönelik olduğu belirtiliyor.  Kuşatılan evde Abdulhamit Ebayud’un yanı sıra firari zanlılardan Salih Abdeslam’ın olabileceği ifade ediliyor.

Haber7