İran’da Canlı Bomba Kendini Patlattı

07 Haziran 2017

 İran Haber Ajansı’nın geçtiği son dakika haberine göre, İran Parlamentosu’nda silah sesleri duyuldu. Edinilen bilgilere göre bu sabah İran Meclisine giren üç kişi güvenlik görevlileriyle yaşadığı arbedede, güvenlik görevlilerine ateş etti.

Yaşanan çatışmada güvenlik görevlilerinden birisi ayağından vuruldu. 3 kişinin yaralandığı olayda silah seslerinin devam ettiği öğrenildi.
 
Tasnim haber ajansının İRİB Haber Ajansına dayandırarak verdiği haberde, Tahran Milletvekili İlyas Hezreti, iki kişinin kalaşnikof ve bir kişinin tabancayla saldırdığını açıkladı.
 
Saldırı sonrasında bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği ve saldırganın tutuklandığı öğrenildi. 
 
Tesnim Haber Ajansı, Meclisin kapatıldığını ve milletvekillerinin çıkışına izin verilmediğini bildirdi. Ayrıca silah seslerinin kesildiğini ama saldırganların henüz yakalanmadığına yer verdi.
 
Tesnim Haber Ajansı muhabir Meclisteki çatışmada 7 kişinin öldüğü ve 4 kişinin teröristler tarafından rehin alındığını bildirdi.
 
Parlamento çevresi anti terör timeri tarafından kontrol altına alındı.
 
Meclisin dördüncü katında bir canlı bombanın kendini patlattığı bildirildi.
 
Canlı bomba Humeyni Türbesi yakınlarında kendini patlattı
 
Öte taraftan Tahran’ın güneyinde yer alan Ayatullah Humeyni Türbesi önünde de silahlı saldırganlar insanlara rastgele ateş ettiği bildirildi. Saldırıda yaralılar olduğu öğrenildi.
 
Türbe yakınlarında saldırganlardan birisinin canlı bomba olduğu ve kendini patlattığı öğrenildi. 
 
Fars Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre meydana gelen saldırıları DEAŞ üstlendi.

Star

Son Güncelleme: 07.06.2017 11:54

Anahtar Kelimeler:
, ,