Teröristler Duvara Çarptı! 40 Canlı Bomba…

06 Eylül 2017

Aylardır kuşatma altında tutulduğu Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’da yalnızca iki mahalleye sıkışan terör örgütü DAEŞ, can havliyle yeni bir sürpriz saldırı denemesi yaptı. Kuşatmayı kırmayı amaçlayan saldırıda 40 canlı bomba Irak Ordu birliklerinin üstüne doğru geldi. Saatler süren çatışmada saldırı püskürtüldü, teröristlerin tümü öldürüldü. Sosyal medyaya yansıyan fotoğraflarda, Eski Şehir’in güneyindeki sokaklarda çok sayıda terörist cesedi görülüyor. Cesetlerin başında ise poz veren Iraklı askerler var. Irak ordusu, Musul’da artık DAEŞ’e karşı son saldırıya hazırlanıyor. Mayıs’ta yapılan açıklamada kutsal Ramazan ayı başlamadan şehrin teröristlerden tamamen temizleneceği duyurulmuştu ancak bu gerçekleşmedi.

Eski Şehir bölgesinde haftalardır direnen terör örgütü, geçen hafta da yine bir kontra saldırı denemesinde bulunmuştu.

Uluslararası ajansların Musul’dan geçtiği son fotoğraflarda, aylardır silah seslerinin kesilmediği kentin tamamen harabeye döndüğü görülüyor.

Siviller, çatışma bölgesinden canlarını kurtarmak için kaçıyor. Susuz kalan çocukların askerler ve gazeteciler tarafından ateş hattından kurtarılması da, yine Musul’dan servis edilen fotoğraflar arasında.

YENİ AKİT

Son Güncelleme: 16.06.2017 12:24

Anahtar Kelimeler:
, ,