Trump’ı Korumanın Bedeli Dudak Uçuklattı

08 Aralık 2016

New York Belediye Başkanı (NYPD) Bill de Blasio, ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump’un güvenliği için harcayacağı 35 milyon doları federal yönetimden almak için Beyaz Saray’a mektup gönderdi.

ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderilen mektupta, NYPD’nin Trump karşıtı büyük protesto gösterilerine sahne olan Trump Tower’in etrafındaki sıkı güvenlik tedbirleri için yapılmakta olan harcamanın karşılanması amacıyla Washington yönetiminden 35 milyon dolar ek bütçe talep etti.

New York Meclis Başkanı Melissa Mark-Viverito tarafından da imzalanan mektupta Blasio, “Trump için ABD’nin en nüfuslu ve kalabalık kentinde personel ihtiyacı, coğrafi alan ve süre bakımından eşi görülmemiş güvenlik ihtiyacı” olduğu ifadesine yer verdi.

Blasio, önceki gün yaptığı açıklamada da Trump’un başkanlık yarışını kazandığının kesinleşmesinden itibaren Beyaz Saray’a taşınacağı 20 Ocak 2017 tarihine kadar olan sürede Trump Tower’in güvenliğinin sağlanması için toplam 35 milyon dolarlık bir harcama yapılacağını ve bunu federal yönetimin ödemesi gerektiğini bildirmişti.

 

Haber10