Eyüp’te CHP’li Meclis Üyelerinden Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Bir Darbe Daha!

26 Ocak 2016

Eyüp'te CHP'li Meclis Üyelerinden Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Bir Darbe Daha!

Eyüp Belediyesi tarafından mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak üniversiteye hazırlanan lise son sınıfı öğrencilere verilen yardım geleneği devam ediyor. Eyüp Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara meclisteki oylamalarda itiraz eden CHP, bu olumsuz tavrını sürdürüyor. Son olarak Eyüp Belediye meclis toplantısında öğrencilere yapılması planlanan eğitim desteğine de CHP’li üyelerden itiraz geldi. Belediyenin lise son sınıf öğrencilerine vereceği üniversiteye hazırlık desteğine CHP ret oyu verdi.
Geçtiğimiz meclis toplantılarında da öğrencilerin yurt dışı seyahati ile ödüllendirilmesine karşı çıkan CHP’li meclis üyelerinden Murat Çelik”in, “Öğrenciler gideceğine biz gidelim. Yurt dışı gezilerine meclis üyelerinin gitmesi ise iyi oluyor ve ufkumuz genişliyor” dediği iddia edilmişti.

AK PARTİ’NİN OYLARIYLA KABUL EDİLDİ
Eyüp’te üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik yapılacak yardım da Ocak meclisi 2. birleşiminde ele alındı. Meclis toplantısında CHP’li üyeler yapılan bu desteğe itiraz ettiler. Daha sonra geçilen oylamada ilçe sınırları dahilinde ikamet eden lise son sınıf öğrencilerinin tamamına 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde katkı desteği yapılması kararı, CHP’li üyelerin ret oylarına rağmen AK Parti meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eğitime desteğin her alanda devam edeceğini yineledi.

İHA