336 Firma Yatırım İçin Malatya’ya Geliyor

23 Haziran 2017

Programa, AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, MİAD Başkanı Yunus Akdaş, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık ile çok sayıda Malatyalı iş adamı katıldı. Konuşmasına, iftar programı kapsamında protokolleri imzalanan MİAD’ın ikinci konuk evi ve Kızılay’a tahsisi yapılan Gezici Aşevi için “hayırlı olsun” dileklerini ve tebriklerini ileterek başlayan Tüfenkci, MİAD yönetimine bu çalışmalar için teşekkür etti. Bakan olduğu ilk dönemde yine MİAD ile bir araya geldiğini anımsatan Tüfenkçi, o dönem verdikleri sözlerin çoğunu yerine getirdiklerini dile getirdi. Göreve geldiğinden bu yana Malatya bölgesine yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Tüfenkçi, Malatya’yı bölgede lojistik merkez haline getireceklerini söyledi.

” ÖNCELİKLİ FİRMALARI BAYRAMDAN SONRA AÇIKLAYACAĞIZ”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, konuşmasında verilen destekler, işletme ve esnaflar için hayata geçirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cazibe Merkezleri Programı’na atıfta bulunan Tüfenkci, program ile ilgili çalışmaların son noktaya geldiğini, bayramdan sonra yatırım yapmak isteyen firmalardan öncelikli olanları açıklayacaklarını bildirdi. İçinde Malatya’nın da olduğu program kapsamında yaklaşık 336 firmanın Malatya’ya yatırım için başvurduğunu açıklayan Tüfenkci, iç ticareti canlandırma adına yaptıkları çalışmalar ile piyasayı canlandırdıklarını, yatırımcı, girişimci ve sanayicinin önünü açtıklarını dile getirdi. 

MİAD’DAN GEZİCİ AŞ EVİ ARACI BAĞIŞI  
MİAD Başkanı Yunus Akdaş,  MİAD’ın Malatya için pek çok projeyi hayata geçirmek için çalıştığını söyleyerek Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’na bağışlanacak Gezici aş evi aracı projesi hakkında bilgi verdi.  Kızılay tarafından Malatya ilinde kurulması planlanan Lojistik Üs ve Prefabrike yapı fabrikasına Malatyalı iş adamları olarak desteklerini ilettiler.

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 15.06.2017 12:58

Anahtar Kelimeler:
, ,