“Ekonomik Anlamda Daha İyi Olacağız”

17 Temmuz 2018

HABER: MEHMET KILIÇ
24 Haziran seçimlerinin istikrar anlamında iyi sonuçlar getireceğini aktaran Engin Temizer, “Geride bıraktığımız seçimler ekonomik anlamda daha da iyi olacaktır. Ayaklarımız sağlam yere basacaktır. Altın fiyatlarına bunun yansıması ise zaten geçmişte ki konuşmalarımızda söylemiştim fiyatların daha da yükseleceğini hala da söylüyorum. Biraz arttırma olacaktır dolara bağlı olarak söylüyorum. Dolar yükseldiği için dolara bağlı biraz daha yükselme eğiliminde altın. Bu arada borcu olanlar, çocuğunu evlendirecek olanların parasına bir düşüş geldi zikzaklarda düşmeyi bir fırsat kabul edip karşılaştırma yapabilirler” dedi. 

“KAYISI BİZİM SEKTÖRÜMÜZE DE CANLILIK KATACAK”
Malatya’da ekonominin kayısı üzerinden yürüdüğünü belirten Engin Temizer, altın fiyatlarını değerlendirdi. Temizer, “24 ayar dediğimiz altın 193-194 seviyelerinde, bilezik 188,60, çeyrek 322, yarım altın dediğimiz çeyreğin iki katı olan 644 lira, büyük tam olan da 1288 liradan satışta şuanda. Şu da bir gerçek Malatya’nın ekonomisi kayısı üzerinde yürüyor. Şu zamanlarda kayısının piyasaya kazandıracağı para ister istemez her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de canlılık katacak. Adam çocuğunu evlendirecekse, borcunu ödeyecekse altın borcuda varsa kaysısını satıp gelip bizden alışveriş yapacak veyahutta çeyizcisine gidecek öyle alacak. Şuan ki beklentimiz kayısının piyasaya getireceği sıcak paranın canlandırması” şeklinde konuştu. 

“ALTIN HER ZAMAN İÇİN GÜVENİLİR”
Altının güvenilir bir yatırım olduğunu söyleyen Temizer, şöyle konuştu; “Yatırımcılara mesajımız, uzun vadeli yatırımları altın üzerinde çünkü altın her zaman için güvenilir maldır. Bir döviz gibi değildir. Altın sobaya da atsan yanmaz yani o açıdan bakarsak öyle. Altın her zaman için güvenilir mal özelliğini yitirmemiştir, yitirmez. Uzun vadeli yatırımcılar altın almaya devam edebilirler.”

VUSLAT GAZETESİ