KYK Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

06 Nisan 2017

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü KYK 1044 adet sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı yapacak. 601’i kadın 443’ü erkek sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve detayları belli oldu. 

Personel alımı için aranan şartlar şu şekilde; En az lisans mezunu olmak gerekiyor. 22 Mayıs 2016’da yapılan KPSS’den en az 70 puan alma şartı aranıyor. TC vatandaşı olmak. Kamu haklarından yoksun olmamak gerekiyor. 657 sayılı memur kanununda göre yer alan  devlet memurluğuna girişte aranan genel koşulları sağlıyor olmak. Askerde bile olan adaylar başvuruda  bulunabilecek. Yoklama kaçağı olanlara başvuruda bulunamaz. SGK emekli aylığı almıyor olması gerekiyor. KYK personel alımı için sözlü sınavlar 16 ilde yapılacak olup , başarılı olana adaylar gerekli görevlere atanacaklar. 

Sınav Başvuru koşulları ise şu şekilde; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak gerekiyor. TCK’nın cezai hükümleri ile ilgili hususlara aşağıdaki ilan metninden ayrıca ulaşabilirsiniz. 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan devlet memurluğuna girişte aranan genel koşulları sağlıyor olmak da gerekiyor. Askerde olan adaylar da başvuru yapabilecek. Yoklama kaçağı veya bakaya olanlar başvuramayacak. Başvurular 5 nisan ile 14 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 
 

VUSLAT GAZETESİ

Anahtar Kelimeler:
,