18 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

29 Mayıs 2017

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma yaptı. Polisin yaptığı çalışmada merkez Aksaray Mahallesinde Tren Garı yolcu çıkış kısmında belirlenen bir araçtan inen şahıslara operasyon yapıldı. Gözaltına alınan 2 şüphelinin elindeki poşetlerde 10 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Çalışmasını sürdüren polis Kırklar Mahallesinde bir adrese uyuşturucu madde getirileceğinin tespit edilmesi üzerine baskın yaptı. 8 kilo 530 gram esrar bulunan evde 2 şüpheli gözaltına alındı. Aynı şüphelilerin kullandığı Salıbaba Mahallesi’ndeki bir evde yapılan aramada ise 2 telefon, 3 metamfetamin maddesi içiminde kullanılan cam tüp, 1 adet hassas terazi ve kullanıma hazır 1 gram bonzai maddesi ele geçirildi. Aynı evde uyuşturucu madde ticaretinden 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen 1 şüpheli de yakalandı.

18 kilo 530 gram esrar ile bonzai ele geçirilen operasyonlarda gözaltına alınan 5 şüpheli ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İHA

Anahtar Kelimeler:
, , ,