3 İl’e Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı

28 Mayıs 2016

3 İl'e Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı

Bölge genelinde belirli aralıklarla devam eden yağışlarla ilgili Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi uyarıda bulundu. Malatya ve Adıyaman’da yağışların normal olarak devam edeceğini bildiren merkez, Elazığ, Tunceli ve Bingöl’de ise etkisini arttırarak zaman zaman kuvvetli ve çok kuvvetli olarak etkisini sürdüreceğini aktardı.
Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde devam etmekte olan yağışların özellikle Elazığ, Tunceli ve Bingöl’de etkisini arttırarak yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli yağışlara sebep olması bekleniyor. Yağışlar nedeniyle yaşanabilecek su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.
Merkez, ulaşımda aksamalar olabileceğini aynı zamanda rüzgar ve kısa süreli fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesine karşıda tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,