Elazığ’da “Elimi Tutar Mısın?” Projesi

17 Aralık 2016

Kovancılar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile riskli öğrenci gruplarının topluma kazandırılmasına yönelik başlatılan “Elimi Tutar Mısın?” projesinin tanıtımı Elazığ Valiliği toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ve proje ekibi katıldı.
Toplantıda proje ekibi, ilçede bulunan 8 bin 676 kişilik öğrenci grubu üzerinde çalışma yaptığını en fazla risk teşkil eden 100 öğrenciyi 30 kritere göre tespit ettiğini belirtti. Ayrıca, belirlenen öğrencilerin topluma kazandırılması ve adaptasyonunun sağlanması için rol modeller belirlenip öğrencilere zimmetlenmesi sayesinde öğrencilerin her türlü problemlerinin çözülmesinin hedeflendiği aktarıldı.
Projenin ilçe için büyük önem teşkil ettiğini belirten Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğu, ekip olarak büyük bir özveriyle çalıştıklarını söyledi.
Projeyi değerlendiren Vali Murat Zorluoğlu ise,” Kovancılar ’da İlçe Kaymakamının liderliğinde, İlçe Milli Eğitim teşkilatımızın bu konuları dert edinip böyle bir proje hazırlamış olmaları etkileyicidir, finansmanını sağlayıp projeyi uygulayacağız” dedi.

İHA