Elazığ’da Nevruz Bayramı Kutlandı

04 Nisan 2016

Elazığ'da Nevruz Bayramı Kutlandı

Elazığ Valiliği koordinesinde İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan 21 Mart Nevruz Bayramı programı İzzetpaşa Meydanı’nda gerçekleştirildi. Programa, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sedat Acar, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Belediye Mehter Takımı ve Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi de gösteri yaptı.
Nevruz’un halen Anadolu’da yaşatılan bir kültür değeri olduğuna vurgu yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, “Nevruz tabiatla buluşmanın, ilkbaharın coşkunu yaşamanın, sevgi ve kardeşliğin bayramıdır. Bu kutlu bayram, asırlardan beridir bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olarak kabul edilerek günümüze kadar ulaşmıştır” dedi.
Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Nevruz Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz tarafından madalyaları takılırken, çeşitli hediyeler de verildi.
Vali Zorluoğlu ile Başkan Yanılmaz günün anlam ve önemine binaen örs üzerinde çekiçle demir dövdü. Program, Nevruz ateşinden protokol üyeleri ile vatandaşların atlamasıyla sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,