Elazığ şehidini son yolculuğuna uğurladı

17 Ağustos 2016

Elazığ şehidini son yolculuğuna uğurladı

Dün, saat 13.15 sıralarında Diyarbakır’da Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu’na terör örgütü PKK tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda polis memuru Yakup Kılıç da silah arkadaşlarıyla birlikte şehit olmuştu.
Bugün Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenin ardından şehit Kılınç’ın naaşı memleketi Elazığ’a getirildi. Şehidin naaşı ilk önce baba evine götürülerek helallik alındı. Daha sonra şehit Kılınç’ın naaşı İzzetpaşa Camii’ne getirildi.
Öğle namazına müteakip şehit Kılınç için, cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Peyami Güngör’ün kıldırdığı namaza, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Garnizon ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, İl Emniyet Müdür Vekili Gürken Uslu, şehidin babası Mahmut, 8 yaşındaki kardeşi İbrahim, ağabeyi Bilal Kılınç, yakınları, vatandaşlar ile emniyet personeli ve askeri erkan katıldı.

“Kardeşimin nöbetini ben devralacağım”
Cenaze namazının ardından meslektaşları tarafından omuzlara alınan şehidin naaşı, bir süre omuzlarda götürüldü. Törene katılan kalabalık tekbir getirerek, şehitler ölmez sloganı atıp, PKK’ya lanet yağdırdı.
Şehit kardeşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan ağabey Bilal Kılınç, ”Şehitler ölmez, vatan bölünmez, kardeşimin yerine ben gideceğim, nöbetini ben devralacağım” diyerek gözyaşı döktü.
Cenaze aracına alınan şehidin naaşı, tören geçişinin ardından Harput’ta bulunan 15 Temmuz Polis Şehitliği’ne götürüldü. Şehidin naaşı gözyaşları ise toprağa verildi.
Özgül Kılınç’la evli olan şehidin 3 yaşında Şeyma Nisa isimli bir kızı bulunuyordu.