“Eşimle Gurur Duyuyorum, Vatan Sağ Olsun”

12 Ocak 2017

İçişleri ve Adalet eski Bakanı Mehmet Ağar, İzmir Adliyesine düzenlenen hain saldırıda teröristlerle silahının son mermisine kadar çatıştıktan sonra vurularak şehit düşen ve olası daha büyük bir faciayı önleyen Elazığlı polis memuru Fethi Sekin’in ailesine telefonla taziye dileklerinde bulundu. 

“Çocukların her şeyiyle ilgileneceğim” 

Şehit polisin i Rabia Sekin’e taziyelerini ileten Ağar, “Emin olun 24 saat hizmetinizdeyim. Ben ve arkadaşlarım üstümüze düşeni yapacağız. Çocuklarınızı üniversite eğitimlerini bitirene kadar okutacağız. Çocuklarının her şeyiyle ben ilgileneceğim. Merak etmeyin” dedi.
Ağar ile telefonda konuşan Rabia Sekin ise eşiyle gurur duyduğunu anlatarak, “Çocuklarım babasız kaldı. Acımız çok büyük. Vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“Hepimizin kahramanı oldu” 

Şehit polisin öğretmen kardeşi Vedat Sekin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kendilerini aradığını anımsatarak, “Herkes yanımızda. Bu gurur sadece ben ve ailemin değil, bütün Türkiye’nin gururu. Hepimizin kahramanı oldu. Bu nedenle dik duruyoruz, asla eğilmiyoruz. Hiçbir zamanda bu ülkeyi bölemeyeceklerini söylemeye çalışıyoruz. Acımız büyük ama gurur daha fazla, devlet büyüklerimiz, çocuklar için çok fazla şey söylediler bunları değerlendireceğiz. Devlet yanımızda olduğu için herhangi bir şüphemiz yok” diye konuştu. 

İHA

İzmir Şehidi Fethi Sekin’in Eşi, Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüştü

Kahraman Şehit, 2 Ay Önce Vefat Eden Annesine Böyle Ağıt Yakmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: “Teröre İnat Birliğimizi Güçlendireceğiz”

Kahraman Şehide Son Görev

Şehit Polis Sekin’in Köpeği “Zeytin” de Öksüz Kaldı

Kahraman Polisin Özgeçmişi

Hemşehrileri Şehit Kahraman Polisle Gurur Duyuyor

Kahraman Şehidin Elazığlı Olduğu Öğrenildi