FETÖ’nün Okuluna Elazığlı Şehidin Adı Verildi

24 Ağustos 2016

Elazığ’da FETÖ/PDY’ye ait Yavuz Selim Koleji adıyla faaliyet sürdüren okul, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılarak, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmişti. Kapatılan okula 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara ‘nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırıda şehit düşen Elazığlı komiser Eyüp Oğuz’un adı verildi.
Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak ismi değiştirilen okulun tanıtımı yapıldı. Tanıtıma Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şubesi Başkanı İbrahim Bahşi, Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Halil Şerbet ve davetliler katıldı.
23 Temmuz tarihinde hükümet tarafından yayınlanan 667 sayılı kanun hükmündeki kararname kapsamında bazı özel okullara devlet tarafından el konulduğunu belirten Bağlıtaş, “İlimizde de şuanda Yavuz Selim Koleji devlet tarafından el konularak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen okul binalarından biridir. Milli Eğitim Bakanımızın bir hafta önce vermiş olduğu onayla Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim öğretime açılması kararlaştırıldı” dedi.
Okulun adını Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirdiklerini dile getiren Bağlıtaş, “Bu kardeşimiz 15 Temmuz gecesi şehit olan Elazığlı 5 şehidimizden biridir. Milletin okulları millete açıldı. Bu okullar milletin parasıyla yapılmıştır. Biz milletin bu okullarını millete açtık” diye konuştu.
Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Halil Şerbet ise vatanını, milletini seven ve kutsal değerlere bağlı beyin takımı yetiştirmek için mücadele vereceklerini söyledi.