Şehirde Sorun Haline Gelen Binanın Yıkımı Törenle Yapıldı

23 Nisan 2016

Şehirde Sorun Haline Gelen Binanın Yıkımı Törenle Yapıldı

Elazığ’da “Yimpaş” binası olarak bilinen ve inşaat halinde kaldığı için sürekli sorun oluşturan binanın yıkımı törenle başladı. Yıkım törenine Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve vatandaşlar katıldı. Bu yıkımın şehir için anlamlı olduğunu ifade eden Serdar,” Uzun süre şehrin siluetini bozan, milletin dramatik anılarının olduğu bir yapıydı. Buranın yıkılması için valimiz, kurum müdürlerimizle uzun süre uğraştık. Hukuki sorunlar aşıldı yıkım başladı. İnşallah burada milli eğitime ait güzel okulları şehrimize kazandıracağız” dedi.

“İKİ OKUL, BİR PANSİYON YAPILACAK”

Elazığ’a vali olarak atandığı zaman ilin sorunları hakkında rapor istediğini ve bu binanın sorun olarak listenin en başlarında olduğunu aktaran Vali Murat Zorluoğlu, “Geldiğimiz zaman Elazığ gündeminde yer etmiş, hukuki itilaflar nedeniyle çözülememiş bir sorundu. Milletvekillerimizin destekleri ve bizlerin çabaları ile sorunu çözdük. Bugün bunu filen yerine getirmiş oluyoruz. Yıkmak için bugün ilk kepçeyi vurduk. 75 gün sonra yıkım tamamlanacak, bu seferde yapmak için ilk kazmayı vuracağız. Burada 16 derslikli Turizm Meslek Lisesi, pansiyon ve İmam Hatip Ortaokulunu yapacağız. Burası bir eğitim kampüsü gibi bir havaya bürünecek, bölgeye bir değer katacak” diye konuştu.
Konuşmaların ardından binanın yıkılması için iş makinesine çıkan Vali Zorluoğlu, ilk darbeyi vurarak çalışmaları başlattı. 75 gün sürecek olan yıkım çalışmalarından sonra 2 okul ile bir pansiyonun yapılması için temel atılacak.