Şehit Uzman Çavuşu Binler Uğurladı

06 Mart 2016

Şehit Uzman Çavuşu Binler Uğurladı

Dün Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada Üsteğmen Mehmet Çiftçi ile Elazığlı Jandarma Uzman Çavuş Musa Yılmaz şehit düşmüştü. 26 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Yılmaz’ın naaşı, Şırnak’ta düzenlenen törenin ardından memleketi Elazığ’a getirildi. Şehidin naaşı önce babaevinin bulunduğu merkeze bağlı Perte köyüne götürüldü. Baba ocağında helallik alınmasının ardından şehidin naaşı İzzetpaşa Camii’ne getirildi. Cenaze törenine Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Emniyet Müdürü Nihat İşlek, şehidin babası Sultan Yılmaz, kardeşleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eski MHP Milletvekili Meral Akşener de cenaze namazı öncesinde gelerek, şehidin babasına başsağlığı diledi.

OĞLUNUN NAAŞINI ÖPEREK UĞURLADI

Şeker hastalığı nedeniyle ayak parmakları kesildiği için tekerlekli sandalyede oturan baba Sultan Yılmaz, “Lanet olsun, Musa’ma uzanan eller kırılsın. Ben daha başka ne diyeyim, lanet ediyorum, Allah’tan bulsunlar. Benim içim yanıyor, vurdukları kimdir. Allah belalarını versin” diyerek gözyaşı döktü. Daha sonra oğlunun naaşının yanına gelen ve oturduğu tekerlekli sandalyeden kalkan Yılmaz, “Sana uğurlar olsun Musa’m. Hakkım sana helal olsun Musa’m. Hepiniz Musa’ma hakkınızı helal edin” diyerek oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunu öptü.
İl Müftüsü Peyami Güngör’ün ikindi namazı sonrası kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, silah arkadaşları tarafından omuzlara alınarak top aracına taşındı. Şehidin ailesi, protokol ve binlerce insanın katıldığı tören geçişinin ardından şehidin naaşı cenaze aracına konuldu. Törene katılanlar “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak cenaze aracını takip etti.
Garnizon Şehitliği’ne götürülen şehidin naaşı, gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,