17 Yaşındaki Mehmet’in Organları 4 Kişiye Umut Oldu

19 Nisan 2016

17 Yaşındaki Mehmet'in Organları 4 Kişiye Umut Oldu

Edinilen bilgiye göre, Şehitkamil ilçesi Burak Mahallesi’nde bulunan berber dükkanında çalışan 17 yaşındaki Mehmet Büyükaydınlı, öğle yemeği için aynı mahallede bulunan evine gitmek için bindiği motosikletle karşı yönden gelen otomobil ile çarpıştı. Olay sonrası çağrılan ambulansla Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç yoğun bakıma alındı. 4 günlük hayat mücadelesini dün gece kaybeden Mehmet Büyükaydınlı’nın beyin ölümü gerçekleşti.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

17 yaşındaki Mehmet Büyükaydınlı’nın acılı ailesi son anda oğullarının organlarını bağışlama kararı aldı. Dün akşam saatlerinde gencin karaciğer, kornea ve böbrekleri alınarak Adana ve Gaziantep’teki organ bekleyen 4 hastaya ulaştırıldı.

“GURURLUYUZ”

Mehmet’i kaybetmenin acısını yaşarken böyle hayırlı bir davranışa vesile olmanın gururunu yaşadıklarını belirten gencin amcası Hakan Büyükaydınlı, “Yeğenim Mehmet 4 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Hastanede yoğun bakıma alınan yeğenimin bir süre sonra beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrendik. Doktorların girişimleri ile de organlarını bağışlama kararı aldık. Yeğenimin organları toprak olmasındansa başka bedenlerde yaşaması daha iyidir diye düşündük. Dün akşam da ameliyatla organları alındı ve ihtiyacı olan hastalara ulaştırıldı. Bir Mehmet gitti beş Mehmet yaşamış oldu” dedi.

Araç kiralama şirketinde işçi olarak çalışan Ali ve Filiz çiftinin üç çocuğundan en büyüğü olan Mehmet Büyükaydınlı’nın cenazesi Adli Tıp Kurumundan alınarak ailesi tarafından öğle namazına mütakip Gaziantep Asri Mezarlığında defnedildi.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , , , ,