3 Yıl Sonra Gelen Mutluluk

23 Şubat 2016

3 Yıl Sonra Gelen Mutluluk

İki ay önce dünyaya gelen Şeyma, Zeynep, Elif ve Rümeysa isimli dördüz bebekleri Göksüncük Mahallesindeki evlerinde ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bebekleri kucağına alarak yakından ilgilendi. Bebeklerin sağlıklı bir ömür geçirmeleri konusunda temennilerde bulunan Başkan Fadıloğlu, dördüz bebeklere, beşik, battaniye, kırklık takımı, mama ve çocuk bezi hediye etti. Fadıloğlu, çocukların sağlık durumları hakkında anne Ayşe Bilici’den bilgi aldı.

ALLAH, GÜLE GÜLE BÜYÜTMEYİ NASİP ETSİN”

Aynı anda dördüz bebeğe bakmanın kolay olmadığını dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Bu gün Ayşe ile Seyit bilici kardeşlerimizle beraberiz. Hayırlı uğurlu olsun. Dördüzlere sahip oldular. Rabbim, çocuğu olmayanlara da nasip etsin. Allah, devletimize de zeval vermesin. Bugün bu çocukların dünyaya gelmesinde öncelikle Allah’a, sonrasında da devletimize şükrediyoruz. Allah’ın vereceği nimetlerle bu çocuklar büyüyecek. Tabi 4 çocuğa aynı anda bakabilmek kolay bir şey değil. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Çocukların beslenmesi, bezleri, yatakları problemdi. ‘Merhaba Bebek’ projesiyle doğum yapan tüm kardeşlerimizi takip ediyoruz. Göksüncük Mahallemizde de dördüz doğum olduğunu duyunca ziyaret etmek istedik. Bebekler, doğduklarında çok ufaklardı. Uzun süre kuvözde kaldılar. Allah’a şükür, şimdi hepsi de evde. Kiloları da belli bir noktaya geldi. Allah, güle güle büyütmeyi nasip etsin. Hayırlı ömürler diliyorum. Allah; hayırlı, uzun ömürler versin” şeklinde konuştu.

ÇOK MUTLUYUZ

Başkan Rıdvan Fadıloğlu’nun ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden baba Seyit Bilici, bebek sevinci yaşamak için 3 sene beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. Seyit Bilici, “Kızlarımızın ismini; Elif, Şeyma, Rümeysa, Zeynep koyduk. Çok mutluyuz. Bu sevinci çocuğu olanlar iyi bilir. Çok şükür bebeklerimiz sağlıklı. Genellikle anne çocuklara bakıyor. 3 sene çocuğumuz olmadı. Çocuğumuzun olması için tedavi olduk. Dördüz bebeğimiz olacağını duyduğumuzda çok şaşırdık, sevindik. Allah, çocuğu olmayanlara da bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bizi bu mutlu günümüzde ziyaretiyle daha da mutlu etti” açıklamasında bulundu. İlk çocuklarının dördüz olmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Ayşe Bilici, “Çocuk sahibi olmak çok güzel bir duyguymuş. Çok sevindik. Evimize bir mutluluk, huzur geldi. Allah, çocuğu olmayanlara da çocuk sahibi olmayı nasip etsin. Çocuklarıma bakmak bana hiç zor gelmiyor. Pek zorluklarını görmüyorum. Bebeklerimi çok seviyorum. Biri çok yaramaz. Kucağa alışmış. Çocuklarımın isimlerini ilk günlerde karıştırıyordum. Şimdi artık karıştırmıyorum. Şimdi onları tanıyabiliyorum. Yardımlarından dolayı Başkanımıza çok teşekkür ederim. Başkanımızın evimize gelmesi bizi çok sevindirdi” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
, , ,