Bakan Yılmaz: “Eğitim Olmazsa Savunma da Sağlık da Olmaz”

05 Nisan 2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gaziantep’in eğitim sorunlarını masaya yatırmak için Gaziantep’e geldi. Bakan Yılmaz, Gaziantep Valiliğinde düzenlenen Milli Eğitim Müdürlüğü değerlendirme toplantısına katıldı. Yılmaz, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Bakan Yılmaz, 2019’a kadar Gaziantep’in eğitim sorunlarını çözeceklerini ifade ederek, “2002’den bu yana kadar eğitimde gerçekten büyük bir mesafe kat ettik. Ancak daha almamız gereken mesafe olduğunu da biliyoruz. İnşallah milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve valimizle hedefimiz 2019. 2019’a kadar Gaziantep’in bütün eğitim sorunlarını çözeceğiz. Ancak şu anda Gaziantep’te 500 milyon TL’ye yakın bir yatırımımız var. Bu Türkiye’de en büyük ilk 5 yatırım arasında. İstanbul 1 ise, herhalde ondan sonra da Gaziantep geliyor diye düşünüyorum. Allah nasip ederse Gaziantep’in problemlerini çözeceğiz. Biraz sonra Gaziantep’in eğitimde fotoğrafını çekeceğiz. Önümüzdeki süreç içerisinde öncelikleri çıkarıp belirleyerek hem gelecek yılın yatırımını, hem de bu yılın yatırımını nasıl etkin halde kullanabiliriz bir çalışma yapacağız. Eğitime önem veren, her şeye önem vermiş demektir, eğitimi ihmal eden her şeyi ihmal etmiş emektir. Eğitim sağlıktan da önce. Eğitim iyi olursa, sağlığınız da güvence altındadır. Eğitim güvenlikten de önce, çünkü eğitimli olursanız güvenliğe de katkıda bulunur eğitimli insanlar. Dolayısıyla her işin başı eğitim” dedi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Bakan Yılmaz’a teşekkür ederek Gaziantep’te çok verimli toplantılar olacağını ve Gaziantep’in eğitimindeki sorunları masaya yatıracaklarını belirtti.

İHA

Son Güncelleme: 05.04.2017 14:33