Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mektubu yazdı

17 Nisan 2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür mektubu yazdı

İç savaş nedeniyle 5 yıl önce Suriye’yi terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye sığınan 21 yaşındaki Cuma, Bakanlar Kurulu kararıyla Türk vatandaşı oldu.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliğine kavuşmanın sevincini yaşayan Cuma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi olduğunu söyledi.

Türkiye’yi çok sevdiğini dile getiren Cuma, şöyle devam etti:

“Türkiye, yaklaşık 2,5 milyon Suriyeliye kucak açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok seviyorum. Kendisiyle hep görüşme hayali kuruyordum. Türkiye’ye geldiğim günden beri Erdoğan ile görüşmek istiyordum. Görüşmek için mektup bile gönderdim. 3 yıl sonra hayalim gerçek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’deki külliyesinde beni kabul etti. Çok mutlu oldum.”

– “Kimliğimi sabaha kadar yastığımın altında sakladım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının ardından Bakanlar Kurulu kararı ile Türk vatandaşlığına geçtiğini anımsatan Cuma, şunları söyledi:
“Kilis’te bana kimliğim takdim edildi. Artık bundan sonra iki devletin evladıyım. Ferdi olarak Suriye vatandaşıyım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne çok faydalı bir insan olacağıma söz veriyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman Türk bayrağını öper ve saklar. Ben de Türk bayrağını öpmek istiyorum. Ayrıca Türk şanlı bayrağına çok iyi bakacağım. Gece aldığım kimliğimi sabaha kadar yastığımın altında sakladım. Sonuçta iç savaştan dolayı Türkiye’ye geldim. Artık geleceğimi de kurmaya başladım. Desteklerini benden esirgemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.”

– “Teşekkür mektubu gönderdim”

Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mektubu yazdığını aktaran Cuma, şunları kaydetti:
“Kendi kalemimle hissettiklerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdım. Mektubumda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görüşme talebimi gerçekleştirdikleri için teşekkür ettim. Beni Türk vatandaşı olarak kabul ettikleri için Cumhurbaşkanlığına teşekkür ederim. Mektubumda da bir Türk vatandaşı olarak hem Türkiye’ye hem de vatanım Suriye’ye faydalı bir insan olacağıma dair sözler verdim.”