Dokunulmazlığın Kaldırılması Gazi Ve Şehit Ailelerini Sevindirdi

22 Mayıs 2016

Dokunulmazlığın Kaldırılması Gazi Ve Şehit Ailelerini Sevindirdi

Son dönemlerde artan terörle mücadele kapsamında sık sık gündeme gelen teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması konusu, bugün Meclis’te yapılan oylama ile kabul edilmişti. 376 oy ile referanduma bile gerek kalmadan kabul edilerek, 138 milletvekili için yargı yolunun açılmasına en çok terör gazileri ve şehit yakınlarını mutlu etti. Terörle mücadelede şehit olan Polis Memuru Ferhat Avcı’nın babası Mustafa Avcı, kararın sevindirici olduğunu ifade etti. Avcı, “Dokunulmazlığın kalkması çok güzel oldu. İnşallah bundan sonra daha güzel olacak. Bir şehit babası olarak, bu kadar insan ölmemesi, şehit olmaması gerektiğini düşünüyorum. Yeter artık. Bu tarz haberleri izlemek istemiyorum. Her gün bir kaç evladımız şehit oluyor. Bu insanların ailelerine geride kalanlarına yazık değil mi? Eşim bir şehit haberi izlediğinde o gün hasta oluyor ve gün boyu gözyaşı döküyor. İnşallah meclisimizin aldığı bu karalar ülkemiz için hayırlı olur” dedi.
Mardin’de şehit olan Polis Memuru Ömer Akca’nın kayınpederi Mehmet Kahramanlı ise dokunulmazlığın kaldırılmasının geç kalınmasına rağmen yine de sevindirici olduğunu ifade etti. Akca, “Dokunulmazlık yıllar önce kalmalıydı ancak alınan karar yinede ülkemiz adına sevindiricidir. Biliyorsunuz terör meclisteydi. Umut ediyorum, bundan sonra daha da iyi olacaktır” diye konuştu.

GAZİLER MUTLU HABERİ DERNEK BİNASINDA ALDI

İslahiye ilçesindeki gaziler ise dokunulmazlığın kaldırılacağı oylamayı dernek binasında takip ettiklerini söyledi. 2000 yılında Tunceli de yaralanarak gazi olan İsmail Macit, dokunulmazlığın kaldırılması ile terör destekçilerinin artık meclise giremeyeceğini umduklarını belirtti. Gazi Macit, “Bu mutlu haberi Cuma namazından sonra buluştuğumuz dernekte otururken, diğer şehit ve gazi aileleri ile birlikte aldık. İnan çok mutlu olduk. ‘İnşallah meclisteki terör yandaşlarını Mecliste görmeyiz’ diye umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.