Gaziantep’te Hava Almak İçin Evden Çıkan Yaşlı Adam 2 Gündür Kayıp

27 Şubat 2016

Gaziantep'te Hava Almak İçin Evden Çıkan Yaşlı Adam 2 Gündür Kayıp

Şahinbey ilçesi İstiklal Mahallesi 8 Nolu Sokak 45 numaralı evde eşiyle birlikte kalan 75 yaşındaki Memik Karaburan, önceki gün öğle saatlerinde “Biraz hava alıp geleceğim’’ diyerek ayrıldığı evine aradan 2 gün geçmesine rağmen dönmedi.

Kalp hastası olması nedeniyle büyük korku yaşayan ailesi, Karaburan’ı her yerde aramaya başladı.

Yaklaşık 45 gün anjiyo olduğu belirtilen Memik Karaburan’a tüm akrabalarına sorulmasına rağmen ulaşılamadı.

Aramalarında en son ikindi vakti mahalledeki camiden çıkarken görülen Karaburan ile ilgili halen hiç bir ize rastlanılmadı.

“ARTIK BABAMIN HAYATINDAN ENDİŞE DUYUYORUM’’

2 gündür her yerde aramalarına rağmen babasına şu ana kadar ulaşamadıklarını belirten İbrahim Karaburan, daha önce hiç böyle ortadan kaybolmadığını ifade etti. İbrahim Karaburan, babasının eşinden izinsiz dışarı bile çıkmayan biri olduğunu ifade ederek, “Babam 24 Şubat Çarşamba günü sabah saat 10.00 gibi, kız kardeşime ‘biraz dolaşıp, hava alacağım’ diyerek evden ayrılmış. Aradan 2 gün geçmesine rağmen geri dönmedi.

Dünden beridir bakmadığımız yer kalmadı. Emniyet güçlerine de durumu bildirdik, polisler de her yerde arıyor ama babamı bulamadık.

Babam 45 gün kadar önce kalbinden anjiyo olmuştu. Dolayısıyla fazla yürüyemez, hemen nefesi kesilir.

En son dün ikindi namazı sırasında görenler var ama ondan sonrasını bilmiyoruz. Babamın ilk defa böyle uzun süreli eve gelmediği oldu.

Anneme bilgi vermeden kesinlikle bir yere gitmezdi.

Tekrar kalp krizi geçirip cami tuvaletine falan düşmüştür diye düşündük, gittiği camilere baktık ama bulamadık’’ şeklinde konuştu.

İbrahim Karaburan, babası Memik Karaburan’ı görenlerin 05349413814 numaralı telefondan kendisine yada emniyet güçlerine ulaşılmasını istedi.