Kendi Gibi Çocuğu da Sahipsiz Kaldı

10 Ağustos 2017

Gaziantep-Nizip karayolunun 20’inci kilometresinde yaşanan trafik kazasında, 27 yaşındaki Şenol Aslan olay yerinde, hastaneye kaldırılan 4 aylık hamile eşi Naciye Aslan (22) ve eşinin annesi Zübeyde Mete (44) de yapılan müdahalelerin ardından hayatını kaybetmişti, Feci kazada hayatını kaybeden Şenol ve Naciye Aslan çiftinden geriye kalan 5 yaşındaki oğulları Arda ise ailenin kazadan kurtulan tek ferdi oldu. Küçük Arda, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Hayali spor arabaydı

Şenol Aslan ve ailesinin Nizip ilçesinde bulunan bir akrabalarına ziyarete giderken kazanın meydana geldiği öğrenildi. Sürücü Aslan’ın spor araba sahibi olma hayali kurduğu ortaya çıktı. Arslan’ın yakın çevresine, “Spor arabam olsun, dünyayı gezeyim, tur atayım” dediği belirtildi.
Şenol Aslan’ın Gaziantep’te eşi ve çocukları ile birlikte kiralık evde kaldığını anlatan akrabalarından Fatih kaymaz, “Şenol ve ailesi kendi hallerindeydi. Şenol sürekli ben okuyamadım ama çocuğunu okutacağım derdi. Oturdukları ev kiraydı. kimsesi yoktu” dedi.

Kendi gibi çocuğu da sahipsiz kaldı

Öte yandan, Şenol Aslan’ın doğumundan bir süre sonra babasını, 10 yaşındayken de hastalığı nedeniyle annesini kaybettiği öğrenildi. Fatih Kaymaz, “Şenol kimsesiz büyüdü. babası olmadığı için ben büyüttüm, bizim elimizde büyüdü. Şimdi de çocuğu babasız kaldı” diye konuştu.

Cezaevindeki kardeşi cenazeyi görmeye geldi

Şenol Aslan’ın Gaziantep Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu öğrenilen kardeşi Ali Mete, izin alarak Cezaevi Nakil aracı ile Yeşilkent Mezarlığı’na getirildi. Hamile ablası, eniştesi ve annesinin cenazelerini gören Ali Mete, büyük üzüntü yaşadı. Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı mezarlıkta yapılan definin ardından Ali Mete’nin cezaevine tekrar götürüleceği öğrenildi.

Öte yandan, defin ve yıkama işlemleri tamamlanan cenazeler, ikindi namazının ardından Yeşilkent Mezarlığı’nda defnedildi

İHA

Anahtar Kelimeler:
, ,