Meclis Üyeleri Şahinbey’i Gezdi

11 Ekim 2016

Meclis üyeleri, Şelale Park, Mavikent Konutları, Yazıcık Konutları, Yeşilvadi Konutları, Perilikaya Konutları, Perilikaya Gençlik Merkezi, Kahvelipınar kentsel dönüşüm çalışmaları, Özdemirbey Caddesi, Düztepe Karakolu İnşaat çalışması, Şehreküstü Konakları, sokak sağlıklaştırma alanları ve 1 Milyon 700 bin metrekare alana yapılan Türkiye’nin en büyük parkı Yeşilvadi Parkı’nı gezdi. Gezi esnasında Başkan Tahmazoğlu, çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

“Dünyaya örnek olacak proje”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak bir çok alanda çalışma yapıyoruz. Mecliste aldığımız kararların sahaya nasıl yansıdığı ve neler yapıldığı ile ilgili meclis üyelerimiz ile birlikte bir gezi yaptık. Kentsel dönüşüm kapsamında yaptığımız Yazıcık Konutlarımız, Dünya’ya ve Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Fikri görüşü ne olursa olsun burayı gören herkesin burayla ilgili fikri çok olumlu ve bu projenin Türkiye’nin her tarafında uygulanması gerektiğini söylüyorlar. Belki bundan sonra Dünya’nın birçok yerinden, üniversitelerdeki hocalarımız, akademisyenler, bu alanda çalışma yapanlar burayı görmeye gelecekler. Gerek Gaziantep’imizin gerekse insan fıtratının ruhuna uygun bir dokuyla kentsel dönüşüm oldu. Şu anda da konutlarımız satışa çıktı. Buradan konut sahibi olmak isteyenler Şahinbey Belediyesi’nin Konut Satış Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler” dedi.

“Bu projelere iyi ki destek vermişiz”
Şahinbey AK Parti Meclis Üyesi Abdullah Taşdemir, “2.5 yıl içerisinde mecliste verdiğimiz bütün kararların hepsinden memnun olduklarını belirtti. İyi ki yapılan projelere el kaldırarak destek vermişiz diyen Taşdemir,”Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum. Her zaman yaptığı projelerle ön planda olan Şahinbey Belediyesi yeni projeleriyle kendini göstermeye devam edecektir. AK Parti grubu adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tekrar teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Daha güzel projelere imza atacağız”
Şahinbey’de yapılan çalışmaları takdir ettiklerini ifade eden Şahinbey Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Bahyettin Bakır, “Hizmetleri yerinde görme adına çok güzel bir gezi oldu. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahamzoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Böylesine güzel hizmetleri herkesin gezip görmesini isterim. İnşallah daha güzel projelere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

 

İHA