Parasızlık Yüzünden Yapımı Durdurulan Cami İnşaatı Yardım Bekliyor

03 Mart 2016

Parasızlık Yüzünden Yapımı Durdurulan Cami İnşaatı Yardım Bekliyor

Körhacıobası Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, mahallerinde 1967 yılında yapılan çürüme ve çatlaklar nedeniyle çökme noktasına gelen caminin yıkılarak, yerine yeni bir cami yapımı planladıklarını kaydetti. 600 nüfuslu mahalleye yetecek büyüklükte yapımı hedeflenen cami inşaatının ise ekonomik nedenlerden dolayı yarım kaldığını ifade etti.

Yaşanan para sıkıntısı nedeniyle cami inşaatının durduğunu belirten Demir, ’’1967 yılında mahallemize 80 metrekare üzerine hayırsever mahalle sakinleri tarafından yaptırılan ve aradan geçen uzun yılların ardından camimizin fiziki yapısında meydana gelen çürüme ve çatlamalar nedeniyle çökme tehlikesi ile karşı karşıya olan eski camimizin yerine 600 nüfuslu mahallemizin ibadet ihtiyacını karşılayabilecek yeni ve modern bir cami yapımı için kurduğumuz Körhacıobası Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak 28 Mart 2015 tarihinde yıkımını gerçekleştirdiğimiz camimizin yerine 300 metrekarelik alan üzerine 2 katlı mahfilli, üstte cemaat yeri bulunacak olan 450 kişilik yeni camimizin yaptırmak için 12.Ağutos 2015 tarihinde temelini attık.

Ancak bir süre sonra yeni cami inşaatımıza hayırsever vatandaşlarımızın yaptıkları yardımların yetersizliği nedeniyle cami inşaatımızı durdurmak zorunda kaldık.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle durdurmak zorunda kaldığımız Körhacıobası Camii inşaatımızın devam etmesi için yurt içi ve yurt dışındaki hayırsever vatandaşlarımızın maddi desteklerine ihtiyacımız var” dedi.

Demir, yeni cami tamamlanıp ibadete açılana kadar 600 nüfuslu mahallenin camisiz kalacağını hatırlatarak, hayırseverlerden destek istedi.