12 YAŞINDAKİ ÇOCUK EVİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

13 Ekim 2015

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK EVİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Olay, merkez Abdullah Paşa Mahallesi 272. Sokak’ta bulunan Batı Kent Sitesi 17 numarada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Teyfik Yaramanoğlu Ortaokulu 3. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Nazlı Aydın, derste rahatsızlanınca aynı okulda görevli öğretmen babası Halis Aydın’a söyleyerek annesiyle hastaneye gitmek için eve gitti. Bir süre sonra eşine ulaşamayan baba, komşularından yardım istedi. Komşuları eve geldiğinde anne Mesude Aydın, çocuğunu bazı kişilerin bıçaklayıp kaçtığını söyledi ve yardım istedi. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri boğazından bıçaklanan küçük çocuğun hayatını kaybettiğini belirledi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri gelerek evde inceleme yaptı. Savcının da incelemesinin ardından küçük kızın cansız bedeni otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayın şokunu yaşayan küçük kızın ailesi, yakınları tarafından sakinleştirilirken, sağlık ekipleri de müdahalede bulundu.

Mahalle sakinleri de ailenin hiç düşmanı olmadığını ve iyi insanlar olarak bildiklerini belirterek, kızlarının boğazından ve vücudundan bıçaklanarak öldürüldüğünü duyunca şaşırdıklarını söyledi.

Cinayetin neden ve kim tarafından işlendiğinin tespit edilmesi için başlatılan soruşturma devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
, , , ,