17 Aralık Kumpası Fezlekesini İlk Gören İsim Konuştu!

21 Aralık 2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın avukatı Ali Özkaya, 17 Aralık kumpası soruşturmasının yıldönümünde soruşturmanın başarılı olması durumunda Fethullah Gülen’in Türkiye’ye gelerek seçimleri yenileteceğini belirtti. Özkaya, “‘Dönemin Başbakan’ı’ ibâreli fezlekeyi” ilk gören sivil kişinin de kendisi olduğunu ifade etti.

17 Aralık sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı olan ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekili olan Özkaya, sosyal medya hesabından 17 Aralık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özkaya, “Başardıkları takdirde Hükümet üyelerini ve akabinde sözde Selam Tevhit dosyası ile önde gelen tüm siyasi ve idari yöneticileri tutuklamak,Muhalefet ve Ak Partiden istifa edenler ile seçim Hükümeti kurmak. Nisan ayında örgüt liderinin ABD’den gelip İncek’teki saraya yerleşmesi ile Ağustos ayı içinde Cumhurbaşkanlığı ve erken genel seçim yapmak. Anayasa Gereği mahalli seçimleri de birleştirip üç seçimi beraber yapmak.Bu seçimlerde kimin hangi göreve getirileceğine ise İncek’teki Sarayda oturacak örgüt liderinin karar vermesi ile darbenin tamamlanması” ifadelerini kullandı. Özkaya, “Sn. Cumhurbaşkan’ımız hızlı okudu ve kararlarını da hızlı verdi” dedi. Özkaya, Gülen Cemaati için “Ocaklarına Ateşler düştü, Şirketleri Battı. Himmet organizasyonu çöktü, ihanet görüldü. Haram yemedik diyenlerin, yemediği halt, çalmadığı soru, atmadıkları iftira, kurmadıkları kumpasın kalmadığını gördük” ifadelerini kullandı.

“RÜZGARA KARŞI YÖN DEĞİŞTİRENLER OLDU”

İşte o açıklamaların tamamı:

İki yıl önce bugün gecenin ilk saatlerinde FETÖ savcı / hakim / polis ve imamlarının öncülüğünde bir darbe teşebbüsü başlamıştı. Kılıfı’da yolsuzluk…Önceden hazırlanmış algı unsurları ile gizli olduğu Söylenen soruşturmanın tüm bilgileri FETÖ Medyası ve taraftarlarına servis ediliyordu. Amaç, medya desteği ile çocukları göz altına alınan Bakanların azil ve Yüce Divan sürecini başlatıp bir sonraki oyun için Süreci yönetmekti. Bir hafta sonra da Sn.Başbakan’nın çocuğu ve büyük projelerin müteahhit’lerini gözaltına alarak aynı şekilde medya baskısı ile istifa ettirmek. Başbakan’ın istifa etmesi ile Hükümet düşecek düşmez ise Mit tırları ile Uluslarası Ceza Mahkemesine iftira dosyaları oluşturmak ve baskı kurmak. Sürecin sonunda hazırladıkları ve ilk sivil kişi olarak benim gördüğüm “Dönemin Başbakan’ı” ibâreli fezlekeyi iddianameye çevirip dava açmak. Başardıkları takdirde Hükümet üyelerini ve akabinde sözde Selam Tevhit dosyası ile önde gelen tüm siyasi ve idari yöneticileri tutuklamak,Muhalefet ve Ak Partiden istifa edenler ile seçim Hükümeti kurmak. Nisan ayında örgüt liderinin ABD’den gelip İncek’teki saraya yerleşmesi ile Ağustos ayı içinde Cumhurbaşkanlığı ve erken genel seçim yapmak. Anayasa Gereği mahalli seçimleri de birleştirip üç seçimi beraber yapmak.Bu seçimlerde kimin hangi göreve getirileceğine ise İncek’teki Sarayda oturacak örgüt liderinin karar vermesi ile darbenin tamamlanması. Bu süreci ve ihaneti; bir kahraman ve bir yiğit olan Sn.Cumhurbaşkan’ımız hızlı okudu ve kararlarını da hızlı verdi. İhanete karşı harekete geçildi. Bir taraftan idari tedbirler alındı bir taraftan da yasal değişiklikler yapıldı. İhanet şebekesinin önemli kararlarının uyguladığı HSYK Değişti. Bu süreçte gövdesini koyanlar ile esen rüzgâra göre yön değiştirenler oldu. Ancak çok insanımız da ne olduğunu anlamakta zorlandı. Sn.Cumhurbaşkan’ımızın Haşhaşi tanımlamasını ağır bulanlar zaman içinde hak verip daha az bile dediler. Bugün bu casusluk örgütü her yönüyle ortaya çıktı. Yaptıkları haksız beddualar kendi örgütlerine döndü. Ocaklarına Ateşler düştü, Şirketleri Battı. Himmet organizasyonu çöktü, ihanet görüldü. Haram yemedik diyenlerin, yemediği halt, çalmadığı soru, atmadıkları iftira, kurmadıkları kumpasın kalmadığını gördük. Büyüklerimizin “kem alât ile kemalât olmaz” veciz sözünü bir kez daha görmüş olduk. Hedefe varmak için her yol mübah değildir ve olamaz.Yeni dönemde hem İslami cemaatler ve hem de devlet yaşanmış kötü tecrübeyi dikkatle incelemeli ve benzer hataları tekrar etmekten korunmalı. Son söz; Allah bu Toprakları ve bu Milleti seviyor,çünkü bu Millet mazlumların hamisi ve bu Millete ve topraklara yapılan hiç bir ihanet karşılıksız kalmıyor.

Yeni Akit

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,