Malatyalılara duygu dolu anlar yaşattı – Malatya Haber Ajansı

09 Temmuz 2013

Lösemi hastalığını yenen Murat Göğebakan, birbirinden güzel şarkılarıyla Malatyalılara duygu dolu anlar yaşattı. Sahnede “Al Yazmalım” şarkısını söyledikten sonra gözyaşlarını tutamayan Göğebakan, “O kendisini biliyor. Ona akıttığım gözyaşlarım helal olsun” dedi.
Sevenlerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Göğebakan, “Hastanedeyken kim dua ettiyse, üzerimizde hakkı vardır. Sağ olsunlar” diye konuştu. Malatyalılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Göğebakan, “Memleketimin bir karışı için yarın değil, bugün ölmeye hazırım. Birileri benim hakkımda sallıyormuş. Benim adım ezanla okundu, salayla biter. Bu memleket bizim, bu dava bizim. Kardeşçe yaşayalım” dedi.


Konser sonrası Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Güven ile Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Murat Göğebakan’a kristal kayısı plaketi ve kayısı takdim etti.
Gecede sempatik tavırlarıyla büyük beğeni kazanan Aydın Aydın da, sık sık dinleyenlerin arasına karışarak şarkılarını onlarla birlikte seslendirdi. Aydın, Malatya’yı çok sevdiğini ve hareketliliğini kayısıya borçlu olduğunu söyledi.
Bu arada, Malatya’nın kayısı tatlısı Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Rekor denemesinde 342 kilo 51 gram kayısı tatlısı yapılırken, Guinnes sertifikası sahnede takdim edildi. Malatya Belediye Başkan Yardımcıları Alican Bozkurt ile Fatih Güven, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı ve Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, rekoru belgeleyen sertifikayı Guinness Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici’nin elinden aldı.