AK Parti Teşkilatı’ndan Müjdeli Haber – Malatya Haber Ajansı

18 Temmuz 2013

Beydağı ve Yamaç mahallelerinde başlayan kentsel dönüşümde nihayet beklenen tarih verildi. Toplu Konut İdaresinden kaynaklanan gecikme nedeniyle Ak Parti Malatya milletvekillerinin ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır, uzun süredir konunun üzerinde Ankara girişimlerini yoğunlaştırıyordu.

 

Yapılan görüşmeler sonuç buldu ve hak sahiplerinin dört gözle beklediği ihale tarihi belli oldu.

 


Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Beydağı mahallesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında konuyu açıklığa kavuşturarak, ihalenin Ağustos ayı içerisinde yapılacağını söyledi.


Tüfenkçi, ihaledeki gecikmenin Toplu Konut İdaresinden kaynaklandığını, ancak Ak Partili vekillerin gayreti ve belediye başkanının da gayretiyle Eylül ayı içerisinde inşaatın başlayacağını kaydetti.


Tüfenkçi Beydağı mahalle halkıyla yaptığı görüşmede, torba yasadan ve içeriğindeki TSK iç hizmet yasası 35. Maddesinin değiştirilmesi teklifinden de söz etti. Tüfenkçi, darbeye girişime zemin hazırlayan bu maddenin de değiştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.


Kanunun değiştirilmesi gerekliliğini vurgulayan Tüfenkçi, “Gezi” olaylarına vurgu yaparak, Mısır’da yapılan askeri darbe senaryosunun Türkiye’de de uygulanmaya çalışıldığını belirtti.