Çakır, Kernek Meydanında İncelemelerde bulundu – Malatya Haber Ajansı

10 Eylül 2013

 Projemizi yılbaşına kadar tamamlamayı arzu ediyoruz. Asıl amacımız bahar ayı ile birlikte burayı hizmete açmak” dedi.

 

Kernek Meydanı’nda Malatya Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, devam eden çalışmaları inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Kernek Meydanı’nda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaları yılbaşına kadar tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

 

Yenileme çalışmalarında alt yapı sorunlarının tamamen çözüldüğünü belirten Başkan Çakır, “Şu anda üst yapının inşası devam ediyor. Mevcut alanın genişletilmesiyle birlikte, Kernek ile özdeşleşmiş su objesini daha fazla kullanacağız.

Aynı zamanda yeşil alanları da 2 katına çıkardık. Güzel bir yel değirmeni yapıyoruz. Montajına önümüzdeki günlerde başlanacak. 10 metre yüksekliğinde şelalemiz var. Çocuk parkları ve yeşil alanlarımız var. En üst noktada bir seyir tepesi, aşağıda zeminde ise göletimiz olacak” diye konuştu.

 

Kernek’in Malatya için fevkalade önemli olduğunu söyleyen Başkan Çakır, “Kernek, türkülerimize konu olmuş bir mekânımız. Burayı bütün Malatyalıların gezebileceği, dinlenebileceği yaşayan güzel bir mekân haline getiriyoruz. Projemizi yılbaşına kadar tamamlamayı arzu ediyoruz. Asıl amacımız ise bahar ayı ile birlikte burayı hizmete açmak” ifadelerini kullandı.