Milli Birlik ve Kardeşlik Ziyaretleri Başladı – Malatya Haber Ajansı

09 Eylül 2013

Ziyarette konuşan Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, “Ortadoğu’da oynanan oyunları hepimiz görmekteyiz. Gafletten öte iktidarlar, Ortadoğu’da maalesef iktidarlarını devam ettirmektedirler. O yüzdende özellikle Türk İslam davasını savunan herkes, 400 milyon Türkün birliğini, beraberliğini arzu etmektedir. Avrupa Birliği diye bir şey varsa Türk Birliği’nin de olması gerekir” dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Prof. Dr. Emin Haluk Ayhan ise, milli birliği korumak adına önemli çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Ülkenin sıkıntılar içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu sıkıntıların giderilmesi için milli birliğimizi korumamız lazım. Milli birliğimizi korumamız açısından da milli değerlerimizin korunması ve yaşatılmasının büyük önem arz ettiğini söylüyoruz. Bu nedenle MHP olarak bu değerlerin tekrar vatandaş nezdinde gündeme gelmesi ve bunların tekrar konuşulup, değerlerin korunması açısından görüş birliğinin oluşmasın sağlanmasına yönelik 9 miting tertipledik” diye konuştu.

 

Ayhan, dış politikada büyük problemlerin olduğunu da iddia ederek, 

 

“Siz ülkenin geleceğini, ülkenin bir parçasını Türkiye’den koparıp almak için kurulmuş bir örgütle müzakere ettiğiniz zaman gerçekten ülkede büyük sıkıntıların ortaya çıkacağını görmek lazım. Bölgede meydana gelen olaylar mevcut idarenin, iktidarın bölgedeki çalışmaları neticesinde uyguladığı dış politika sonucunda da gerçekten ülkenin büyük problemlere maruz kaldığını görüyoruz. Yakın çevremize baktığımız zaman sıfır sorunlu diye ifade edilen dış politikanın bugün sırf sorun hakline geldiğini görüyoruz.”