Hacı Uğur Polat’tan Yazılı Açıklama – Malatya Haber Ajansı

16 Kasım 2013

Uğur yaptığı yazılı açıklamada, “Büyük Türkiye’nin teminatı olan sizleri saygıyla selamlıyorum. Yorulmak bilmeyen gayretiniz, disiplinli çalışma anlayışınız, güven veren duruşunuz, Vefakar ve cefakarca ortaya koyduğunuz misyon, her türlü övgünün üzerindedir. AK Parti Malatya Teşkilatı kurulduğu günden bugüne, her zaman ve zeminde, sizlerin güçlü desteğiyle var olmuş, sahadaki öncü rolünüzden güç almıştır” dedi.

“Malatya, AK Parti döneminde, tarihinin en büyük değişimini ve gelişimini yaşamış, şehrimizin çehresi değişmiştir” diyen Uğur, şunları kaydetti:

“Bunun için başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize ve sizlere teşekkürü bir borç biliyoruz. Mart 2014 Yerel Seçimleriyle birlikte, Malatya’mız bambaşka bir döneme girecek. AK Parti çatısı altında, Büyükşehir sıfatı taşıyan bir Malatya, hepimizi gururlandırıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Merkez İlçe Belediyeleriyle güzel şehrimiz daha da büyüyecek, daha da güçlenecektir. Büyükşehir kararıyla birlikte Yeşilyurt İlçemiz büyümüş, bir elmanın yarısı misali, şehrin yarısı Yeşilyurt adını almıştır. Belediye hizmetleri bakımından hem Battalgazi, hem de Yeşilyurt, sorumluluğu ağır bir statüye kavuşmuştur. AK Parti Malatya Teşkilâtı’nın kurucularından olmam ve aktif şekilde siyasetle iştigal etmem dolayısıyla, Yeşilyurt Belediye hizmet sahasının ihtiyaçlarını, beklentilerini ve sorunlarını biliyorum. Hem deneyimli hem de genç ve dinamik takım arkadaşlarımla, uzun süredir sahada çalışıyor, Yeşilyurt üzerine projeler üretiyor, ilçemizi kısa sürede büyükşehre yakışır hale getirebilmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yeşilyurt’u birlikte büyütecek, birlikte yaşatacağız. Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ülkemize, Malatya’ya, Yeşilyurt’a ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyor, AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı olarak destekleriniz ve güveniniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Sonuç ne olursa olsun, temennimiz Yeşilyurt’un kazanmasıdır.”