Örgüt evinde 80 kişilik ‘ölüm’ listesi çıktı – Malatya Haber Ajansı

17 Ocak 2014

PKK, MLKP ve DHKP-C terör örgütlerine yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Üç cam kavanoza hazırlanmış bomba düzeneği, krokiler ve suikast yapılacakların isim listesi ele geçirildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından PKK, MLKP ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonlarda 10 kişi gözaltına alınırken 3 cam kavanoz içerisinde hazırlanmış parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli el yapımı bomba ele geçirildiği öğrenildi. Yakalanan şüphelilerden MLKP üyesi olduğu belirtilen 3’ün silahlı ve bombalı eylem hazırlığında olduğu ve eylem yapılması düşünülen polis merkezinin krokisi ile üst düzey polis ve asker isimlerinin yer aldığı bir liste ele geçirildiği kaydedildi.

Polis ve asker isimleri

Operasyonlarla ilgili emniyetten yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ilimiz genelinde sansasyonel eylem hazırlığında olan bölücü ve sol tandanslı terör örgütlerine yönelik olarak 19-26-28-30 Aralık 2013 ve 09 Ocak 2014 tarihlerinde düzenlemiş olduğu operasyonlarda 10 kişi yakalanmıştır” denildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden 9’unun mahkemece tutuklandığı belirtilen açıklamaya göre aramalarda şunlar ele geçirildi: 3 cam kavanoz içerisinde hazırlanmış parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli el yapımı bomba, örgütsel doküman ve eylem yapılması düşünülen polis merkezinin krokisi, eylemlerde kullanılan çok sayıda kıyafet, örgütsel doküman ve dijital malzeme, bomba yapımında kullanılan çok sayıda katı ve sıvı madde, elektronik devreler, düzenekler, sahte kimlikler, üst düzey polis ve asker isimlerinin yer aldığı bir liste.