Nazlı Ilıcak’a kurşun gibi sözler – Malatya Haber Ajansı

21 Ocak 2014

Başörtüsü takmasıyla eleştirilen Diva’nın öfkesinden en büyük payı Ilıcak aldı. Ünlü şarkıcı, Nazlı Ilıcak için şunları yazdı:

‘KİME YANDIĞINIZ BELLİ OLSUN’

“1999’da Merve Kavakçı’nın meclis salonuna türbanlı olarak girmesine koluna girerek eşlik eden Sayın Nazlı Ilıcak, bugün çıkmış densiz ve insanlık dışı cüretle gecenin ulviyetine, manasına yakışan kapanmamı insanlık dışı itham ve yargılarla sözde saldırıyla karşılamıştır. Dün türbanlı vekilin koluna girerken bugün türban takmama karşı gelen siz, ne oldu da değiştiniz? Sizin görüş ve duruşunuz her yıl değişiyor mu yoksa med cezir gibi gelgitte misiniz? Sokak lambası gibi olmayın. Kime yandığınız belli olsun. Biz de renginizi ve duruşunuzu bilelim. Geçmiş yıllarda beni evinin başköşesinde ağırlayan siz; şimdi bu yaklaşımınızla Türk milletine ne kadar güven verebilirsiniz, tartışılır.”

ILICAK FOTOĞRAF PAYLAŞMIŞTI

Ersoy’un Nazlı Ilıcak’a öfke saçmasının ardında gazetecinin Bülent Ersoy’un türban takması hakkında yaptığı yorum yatıyor. Ilıcak twitter’da Diva’nın ameliyat olmadan önceki fotoğrafını paylaşıp altına; “Bülent Ersoy’u televizyonda görünce, hangisi daha iyi dedim. TV’de gördüğümüz Bülent Hanım mı, yoksa delikanlı Bülent mi?” diye yazmıştı.