Öğrencilerden Alkışlanacak Hareket – Malatya Haber Ajansı

11 Mart 2014

Sosyal Sorumluluk faaliyetleri kapsamında Malatya Şehir Mezarlığı’ndaki Askeri ve Polis Şehitliği’nin çevresel düzen, bakım, güzelleştirme çalışmalarını geleneksel hale getiren İnönü Üniversitesi Battalgazi MYO öğrencileri, bu yılda aynı çalışmaları yaptı.
Battalgazi MYO Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Bahçe Tarımı programlarının 1 ve 2. sınıflarında okuyan yaklaşık 60 öğrenci, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Sıddık Doğan ve Bahçe Tarımı Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Gültunay Eren gözetimindeki çalışmalarına başlamadan önce saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.


Şehitlerin ruhu için dua da eden öğrenciler daha sonra kendi aralarında iş bölümü yaparak Askeri ve Polis Şehitliği’ndeki yeşil alanların bakımını ve temizliğini gerçekleştirdi. Bu kapsamda şehitlikteki gülleri budayan öğrenciler, güllerin ve diğer çiçeklerin gübreleme işlemini de yaptı.


Battalgazi MYO öğretim görevlileri ve öğrencilerinin şehit mezarlarının yeşil alan düzenlemesinden sonra, Battalgazi MYO seralarında yetiştirilen mevsimlik çiçekler şehit mezarları üzerine dikildi.


Askeri görevlilerin ve Malatya Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü yetkililerinin de hazır bulunduğu şehitlikteki çalışma sırasında duygularını anlatan Battalgazi MYO öğrencileri, “Şehitlerimizin yattığı bu mekânın bakımını, temizliğini ve çevre düzenlemesin yapmak çok güzel bir duygu. Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda şehit düşen insanlarımıza karşı görevimizi bir nebze olsun yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.